Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik biológia könyvet...

Melyik biológia könyvet válasszam érettségihez való felkészüléshez?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egymillió kérdés van erről, el is olvastam kábé az összeset, leghasznosabbnak ezt gondoltam: http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


itt felsorolják az összes könyvet, ami jó lehet felkészüléskor biológiára és kémiára. kémiából úgy gondolom, hogy nemzetis 8-9-10, mozaikos 8-9-10, villányi kétszintű + munkafüzet, ötösöm lesz, mozaik 11-12 + mf, ennyit kellene tudnod, régebbi érettségik és oktv feladatok, érettségi előkészítő/magántanár elég lesz a biztos felkészüléshez. viszont biológiából jelenleg a mozaikos 10-11-12 könyv van meg, plusz a feladatgyűjtemény 11-12. ismétlésnek és szóbeli felkészülésnek a 130 tétel biológiából és biológia érettségizőknek 1-2-t és a nagy etele féle kidolgozott követelményrendszert gondoltam. a meglevő feladatgyűjtemény mellé a nagy biológia feladatgyűjteményt szerzem be, valamint régebbi érettségik, oktv-kat oldok majd meg.


érdemes beszerezni az ötösöm lesz genetikábólt, a két fgy mellé? nagy biosz fgy-ben minden fajta számítás benne van, ami szükséges az emelt biosz érettségihez?


a mozaikos könyvek mellé szeretném beszerezni kiegészítésként szerényi biológia i-ii. könyveit vagy berend biológia 1-2-3-4. könyveit. azt olvastam, hogy ezekben több információ van, ami esetleg kiegészíti a mozaikosokat, ami nem található meg benne. a panemsulisról és oláh zsuzsásról hol ilyet-hol olyat olvastam.

melyik biosz könyvet válasszam, amiben 100%-ban benne van érthetően és egyértelműen, ami az emelt biosz érettségihez szükséges (a mozaikoson kívül)?


előre is köszönöm a válaszokat, elnézést a kimerítő magyarázatért :)


2016. aug. 3. 21:49
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!