Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy szabályos háromszög köré...

Egy szabályos háromszög köré írható kör sugara 2 egység. Mekkora a háromszög területe?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogyan kellene kiszámolnom. Van pár összefüggés, ha nem tévedek. A szabályos háromszög esetében a köré írható kör sugara a magasság 2/3-ad része. Ha a a szab.háromszög oldala akkor magassága a*gyök3/2.
2016. aug. 5. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:

2 számolás r=2 egység m=r/(2/3)=3 m=3

T=(a*m)/2 a-t kiszámolod és késsz... Tudod a képletet.

2016. aug. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valamit szerintem rosszul oszthatok, mert törtet kapok, a megoldás meg 3*gyök3.
2016. aug. 5. 10:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Valóban, a háromszög magassága 3. Meg azt is tudod, hogy a magasság az oldal gyök3per2 -szerese. Elosztod a magasságot a gyök3per2-vel. Egyszerűsítés után kapod, hogy gyök3 szor 2. Ezt ha a területképletbe berakod: (3*gyök3*2)/2 -t kapsz, amit kettővel egyszerűsítve: 3*gyök3
2016. aug. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Valamit akkor benéztem. :D


Köszönöm a segítséget!

2016. aug. 5. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!