Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi "regisztrálás", most...

Egyetemi "regisztrálás", most akkor mik is kellenek pontosan? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nagymamámnál élek, igazolni kell, hogy özvegy. Emiatt (is) külön ki kell állítani egy friss papírt, hogy ő özvegy, és ha igen, hol tehetem meg, és mik kellenek hozzá? Illetve a nyugdíját is igazolni kell, elég az a papír, amit év elején küldtek (hogy az adott év minden hónapján ugyanannyi a fizetése), vagy erről is kell friss papír?
2016. aug. 8. 01:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom ezt leírták valahol. Debreceni Egyetemen kollégiumi jelentkezéshez kellenek hasonló papírok, nem beiratkozáshoz. Ebben az esetben kell:

- halotti anyakönyvi kivonat másolat (hogy özvegy)

- okmányirodai/járási hivatal lakcímnyilvántartóból egy igazolás (hogy nagymamáddal élsz együtt)

- NYUFIG igazolás a nyugdíj összegéről

- EREDETI NAVos jövedelemigazolás (hogy nincs más keresete a nyugdíjon kívül)


[NYUFIG igazolást kiválthatja a nyugdíjszelvény (esetleg bankszámlakivonat) + nyugdíjas igazolvány másolata]


Debrecenben az általad leírt szituáció igazolására ezek a papírok kellenének, nem tudom hogy hova felvételiztél :D

2016. aug. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, Szegedre megyek, és ez egyfajta adatlaphoz kell, és csak ennek a beküldése után intézhetem a kolit, személyit, ösztöndíjat meg ami van.. NAV-os igazolást nem kérnek, viszont azt nem tudtam, hogy az özvegy igazolásához halotti anyakönyvi kivonat kell, helyette azt küldtem be, ami nagymamám személyiben van, hogy a férje halott.. :\
2016. aug. 8. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!