Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti kilencedik első félévében...

Ti kilencedik első félévében mit vettetek az alábbi tantárgyakból?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mit vettetek tananyagként. Most leszek kilencedikes, az első évet nagyon meg kéne nyomni, mert akkor írnak le a tanárok. Fogalmam sincs, h ilyenkor miket tanulnak, de készülni szeretnék, azt se tudom hol kezdjem az ismétlést. Tudom, h ez változó lehet, de kíváncsi vagyok a témákra. Könyvből se tudnám megnézni, mert az utolsó pillanatban kapjuk meg a könyveinket. Tantárgyak: töri, fizika, föci, irodalom, biosz.

Kérlek, ha bármire is emlékezel írd le nekem! :)



2016. aug. 14. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ezekre emlékszem :)

történelem: Őskor(de ez nagyon minimálisan), Ókori Kelet, Az athéni demokrácia, Középkori város, A római köztársaság, Reformáció, Angol forradalom

föci: csillagászat, a Föld légköre, éghajlatok

irodalom: ókori görög drámák(Antigoné, Iliász, Odüsszeia), Shakespeare

Bioszom nem volt 9.-ben. A fizika meg kiesett teljesen, de nagyon sok szabály és törvény volt. :D

2016. aug. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Úh, a töri. :D

Köszönöm a válaszodat! Zöld kéz!

2016. aug. 14. 19:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg a tanárok nem írnak le. 9.ben én is ezt hittem még aztán az évek múltával megváltozott néhány tanárral az egymással való viszonyunk.
2016. aug. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt jó hallani. :) Mindenki olyanokat beszél, hogy év elején egy szar jegy, és akkor már mindennek vége. Lehet van benne igazság, ki tudja.
2016. aug. 14. 20:53
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk igenis leírtak minket a tanárok. Szerintem legyél nagyon kedves, udvarias köszönj a folyosón a tanárnak még ha először nem is tud téged hova tenni. Érdekeljen az órája(vagy legalábbis tegyél úgy),szóval lássa, hogy igyekszel,mert akkor pl ha két jegy között leszel félévkor akkor a jobbat fogja megadni! Tapasztalat ;) 16l bocsánat az offért

Töriben mi a 1200-as évekig jutottunk el csak, fizika tényleg sok a szabály és törvény de ha jó tanárod van akkor lesz gond, egész jól épül a nyolcadikos anyagra. Föciből befejeztük az egész könyvet; csillagászat, aztán a Földről keletkezés stb, irodalom az nalunk nagyon kemény volt,rengeteg volt az anyag, ha jól emlékszem a barokkal fejeztük be, biosz meg nem is volt :)

2016. aug. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Na lássuk csak, remélem kielégítő választ tudok majd adni:

Töri: őskor,de nem részletesen, ókori Hellász,ókori Róma,azt hiszem a kora középkorba is belecsúsztunk.

Irodalom: Antikvitás meg Shakespeare szintén

Földrajz: mi nem haladtunk túl gyorsan,átvettük a csillagászatot, Föld belső szerkezete,lemezmozgások, légkör

Fizikából még tizenegyedikben is elég csapongva haladtunk,így arról inkább nem nyilatkozok,bioszom pedig nem volt kilencedikben,csak tizediktől (tizenkettedikig :D)

Ne aggódj,nem lesz semmi baj,ne görcsölj rá,készülgess óráról órára,legalább átolvasás szintjén de azért nem árt ha legalább az érettségi tárgyakra kicsit jobban ráfekszel már most,mert utolsó évben sokkal könnyebb dolgot lesz,ha csak közepezel :D Sok sikert a gimihez!

2016. aug. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Legeslegjobban a töritől félek :/ nincs agyam hozzá.

Mindenkinek ment a zöld kéz!

2016. aug. 16. 08:31
 8/8 anonim ***** válasza:
A kémia a nehéz -
2016. szept. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!