Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám "visszavásárolni...

Hogyan tudnám "visszavásárolni" a már régebben elhasznált államilag támogatott féléveket?

Figyelt kérdés

Állami ösztöndíjas féléveim nagy részét egy felsőoktatási intézményben, ahol nem szereztem diplomát. (Sajnos akkor még nem kellett visszafizetni, a nem befejezett iskolát.)

Most egy sokkal (több mint 2*) drágább iskolában a maradékot is felhasználtam, így a következő félévet már magamnak kell fizetnem.

Ha lenne rá mód, inkább visszafizetném a régi iskolát, és a mostaniban használnám fel az állami ösztöndíjas féléveket.



2016. aug. 14. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyenre lehetőség. Nem "szerezheted vissza".
2016. aug. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már nem először kérdezik. Ilyen nincs.
2016. aug. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Ilyen nincs. Majd pont ennyi esze lesz az államnak, hogy neked ajándékozzon százezreket a semmiért.
2016. aug. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szomorúan olvasom a válaszokat, bár szinte biztos vagyok benne hogy nincs kiskapu, azért még megmozgatok pár követ, így a milliós összegek felvétele előtt.

Kedves hármas, mint írtam visszavásárolnám, azaz kifizetném a nem befejezett iskola teljes önköltségét a mai áron, ami ott is milliókat jelent, az akárhogy is nézzük nem "ajándék"...

2016. aug. 14. 20:29
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem meg igenis ajándék lenne így a két képzés díja közti különbözet. Mert kvázi az olcsó dolgot elcseréled egy drágára úgy hogy nem kell ráfizetned.
2016. aug. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Te normális vagy? Neked valami nagyon torzult lelkivilágod van, csak a rosszindulat beszél belőled.


Ez nem valamiféle olcsó drága cserebere, hanem egy szolgáltatás amiért lehet fizetni, úgy hívják önköltséges képzés, vagy igénybe veheti az ember az állami támogatást ugyanarra a képzésre már amelyikre..


A képzéseknek van egy összege. Ki lehet fizetni. Én kifizetném, és egyébként elég szomorú és logikátlan hogy utólag már nem lehet.

2016. aug. 14. 21:16
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Ha szívesen kifizeted, akkor fizesd ki a mostanit és el van intézve.
2016. aug. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Gratulálok. Most aztán okosat mondtál. Ezért megérte hozzászólni ehhez a témához.
2016. aug. 14. 21:22
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
Bocs kérdező, de igaza van 5-ösnek. Most fizeted az árát az elpazarolt féléveknek.
2016. aug. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolso, ja es aki mero veletlensegbol elobb egy draga iskolaval kezdett (pl orvosi), majd egy olcsobbal folytatta (mert pl nem ment neki), tudod ilyen is akad boven... Az jol atverte az allambacsit igaz? O jol csinalta, en nem, tehat cs ram vonatkozik a szabaly h fizessek a dragabb kepzesert.


Csak akkor lehetne igazad, ha mindenkinek aki tobb felevet tanul mint ami a tamogatott keretbe belefer, kotelezo lenne a dragabb kepzeset kifizetni, fuggetlenul attol melyikkel kezdte.

2016. aug. 15. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!