Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek érettségire (középszinte...

Matek érettségire (középszinten) hogyan készüljek fel hogy elérjem a 25%-ot?

Figyelt kérdés

Aki ért a matekhoz annak biztosan gyerekjáték, de én nagyon félek hogy nem fogom elérni a kettes szintet és megbukom, pedig még majdnem 1 év van hátra az érettségiig.

Nem vagyok rossz tanuló egyáltalán, tanulok normálisan mindenre, viszont teljesen humán beállítottságú vagyok, és a matek számomra mindig is nehezen ment. Bár sosem buktam meg, szerencsére nem is álltam közel hozzá, de az érettségi feladatsorok nekem egyáltalán nem egyszerűek, és segítség nélkül sokszor még nekikezdeni sem tudok a feladatoknak.

Mit tanácsoltok, hogyan készüljek az elkövetkezendő hónapokban, hogy sikerüljön és ne kelljen szóbeliznem? Faktra természetesen fogok járni, de úgy érzem hogy az nem lesz elég... Akik hasonlóan álltak a matekkal, ti hogyan gyakoroltatok?



2016. aug. 15. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Old meg az előző évi érettségi feladatokat. Ez a legjobb gyakorlás. Az érettségin típusfeladatok vannak, ha begyakorolod őket menni fog.
2016. aug. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok jó matekból(bár végig 3-as,4-es voltam) és így álltam hozzá én is az érettségihez, hogy akkor legalább szóbelizni mehessek.:) Az órákon utolsó évben szinte csak érettségis feladatokat csináltunk és ezekből írtunk dogát. Szóval nekem ez volt a gyakorlás, persze én is jártam 0. órában heti 2x matekra. Végül 42% lett. Én lepődtem meg a legjobban.:)
2016. aug. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a matek erettsegi 2 reszes, ugye az elso resz konnyu, ezert celszeru sokat gyakorolni azt.

Minden feladatsort csinalj meg, ha masodik reszbol nem is erted mindet, fontos hogy az elsot tudd. Ha ott osszeszedsz 30-bol 25 pontot, nyert ugyed van, mert a masodik reszbol keptelenseg nem osszeszedni par pontot. Sok sikert. En is azt hittem meghalok, de 68% lett, annyira orultem, elsonek el se hittem :D

2016. aug. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindhárom választ :)
2016. aug. 15. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!