Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az mit jelent, hogy tárgyfelvé...

Az mit jelent, hogy tárgyfelvételnél a 3. helyen várólistára kerültem?

Figyelt kérdés

2016. aug. 15. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Azt, hogy becumiztad. Választhatsz másik tárgyat vagy úszott a féléved és mehetsz a Mekibe akblakot lapátolni.
2016. aug. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyrészt köszönöm a választ, másrészt nem értem miért kell ilyen rosszindulatú stílusban írni...
2016. aug. 15. 21:50
 3/9 anonim ***** válasza:
14%
Azért mert egy tapintatlan gyökér vagyok. :D
2016. aug. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Örülök :D
2016. aug. 15. 22:07
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom akkor nektek is 3 szakaszos a tárgyfelvétel.

leírom, nálunk hogy van a rendszer, biztosan nálatok is hasonlóan.

Tárgyfelvételnél van előzetes tárgyfelvétel, rangsorolásos, verseny.

Előzetes tárgyfelvételnél akár 25 limites tárgyra is jelentkezhetnek 120-an. Majd jön a rangsorolásos jelentkezés, amikor értelemszerűen rangsorolják a jelentkezőket az adott egyetem és kar szempontjai szerint. Akik kiesnek, pirossal jelölik őket. Szerintem te a 3. helyen vagy, de lehet leadják egy 24-en és jönnek olyanok, akik nagyobb előnyt élveznek, akkor már rögtön ki is estél. Amíg nincs a versenyjelentkezés, amikor a megadott helyekre aki kapja marja alapon lehet jelentkezni, addig változhat a helyzeted. Jó, mi? :D

2016. aug. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hú nagyjából felfogtam, azthiszem :D

Amúgy Eltére megyek

ÉS nagyon köszönöm szépen a hosszas kifejtést !! :)

2016. aug. 15. 22:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor úgy van, ahogy mondtam, én is ELTE-s vagyok már egy ideje :)
2016. aug. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Még hozzátenném, mert számomra nem volt annak idején egyértelmű, hogy ilyenkor MINDENKI várólistán van, tehát a 3. hely nem azt jelenti, hogy a létszámkereten felüli 3. hely, hanem összességében a 3. hely. Tehát ha a létszámkeret legalább 3, akkor a jelenlegi állapot szerint bent vagy (persze ez még változhat, ha nagyobb pontszámú emberek jelentkeznek fel).
2016. aug. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ja értem. Köszönöm szépen a választ ! :-)
2016. aug. 17. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!