Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségiknél csakis a kiadott...

Érettségiknél csakis a kiadott témakörökbe kérdeznek bele?

Figyelt kérdés
Tehát amikor az Oktatási Hivatal december kornyeken kihirdeti az adott erettsegi tantargyak emelt es kozep (?) szintu temaköreit, akkor az adott evben csakis kizarolag azokba a temakorokbe kerdeznek bele az erettsegiken?
2016. aug. 17. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak az emeltet adja ki az OH, a közepet a tanárodtól kapod meg. És igen, SZÓBELIN csak azokról a témakörökről kell beszélned. Írásbelin akármi lehet.
2016. aug. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Először is elnézést, a kérdést hibásan tettem fel, de mégis részben kielégítő választ kaptam. Kérdésem, az írásbeli érettségikre vonatkozik. Tehát írásbelin közép és emelt szinten a 4 éves anyag bármely részéből lehet feladat? Nem adnak ki ezekről tájékoztató témaköröket? Míg szóbeli témakörökről a tanárom fog tájékoztatni?
2016. aug. 17. 14:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Az írásbeli témakörök fent vannak az OH honlapján, de az gyakorlatilag teljes mértékben az, amit 4 év alatt tanultál, esetleg egy-két témakör maradhat ki (középszinten), vagy jöhet be pluszban(emeltszinten). Ezeket érdemes megnézned. Ehhez hozzá tartozik, hogy megnézed az előző évek feladatsorait is, azok is sokat segítenek ebben.


Szóbelihez emelten az OH adja ki, közepen viszont majd a tanárod adja ki december környékén a témaköröket, hiszen az iskolánként és legtöbbször osztályonként is változik.

2016. aug. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért az elég erős kijelentés, hogy a négy éves anyagból szinte bármit kérdezhetnek. Legalábbis én a Száray Miklós-féle tankönyvekből tanultam, a kilencedikesből például néhány lecke kellett csak, leginkább kultúrával kapcsolatosak.

Ki szoktak adni követelményrendszert, ez pont most fog változni. Itt a korábbi: [link]

2016. aug. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom a valaszokat. Ez a követelményrendszer változtatás mikor fog publikálódni, illetve errol is az oktatas.hu-n tajekozodunk majd?
2016. aug. 18. 09:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Na, közben megtaláltam az aktuálisat is :)

[link]


(Illetve itt más vizsgatárgyakat is megtalálsz: [link] )

2016. aug. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszontem szepen!
2016. aug. 18. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!