Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A két angol mondat közül az...

A két angol mondat közül az egyiknél miért egyszerű jelent használunk?

Figyelt kérdés

Az első mondat: Nicky is thinking of giving up her job.


Ez helyes így, folyamatos jelenben.


Második: I'm thinking this is your key. Am I right?


Ez viszont nem helyes folyamatosban, I think kell az "I'm thinking" helyett.

Miért?Miért kell itt egyszerű jelent használni, hiszen én most gondolom azt, hogy ez a te kulcsod.


2016. aug. 21. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmi értelme és indoka nincs. Közbeszédben ezt így nem is nagyon hallottam.


I'm thinking about you - sokat gondolok rád -> ez az a szerkezet, ahol használják, de mást jelent.

2016. aug. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A folyamatos jelen csak arra az adott percre vonatkozik, ha valamirol valamit gondolok az pedig altalaban egy hosszabb periodusra vonatkozik. Nicky most gondolkozik a munkajan, de a kulcsrol en mindig azt fogom gondolni hogy a tied. Ha meg rad gondolok az ott azt jelenti hogy epp ebben a percben gondolok rad (ha azt akarom kifejezni hogy mostanaban sokat gondolok rad vagy hogy szoktam rad gondolni akkor mar rogton mas igeidot kell hasznalni).


Legalabbis en innen kozelitenem meg:)

2016. aug. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!