Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki egy grafikus gimnáziumból...

Aki egy grafikus gimnáziumból jött annak nagyobb esélye van bekerülni egy grafikus egyetemre?

Figyelt kérdés
Egyik barátom elment egy grafikus gimibe Szegedre. Én is ezen az úton szeretnék továbbtanulni, és arra vagyok kíváncsi, hogy nagyban befolyásolja, hogy hol tanultál az egyetem előtt? Neki nagyobb esélye van?:/ nekem jobb a tanulmányi átlagom, ha ez számít.

2016. aug. 21. 18:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az idei felsőoktatási felvételi tájékoztatóból másoltam ki:


"A művészet és a művészetközvetítés képzési terület szakjaira – beleértve a gyakorlati vizsgakövetelményt előíró osztatlan tanári szakra – jelentkezők részére gyakorlati vizsga szervezhető. A gyakorlati vizsgán maximálisan 200 pont szerezhető. A művészet képzési területhez tartozó szakok – beleértve a gyakorlati vizsgakövetelményt előíró osztatlan tanári szakok – esetén a felvételi összpontszámot kizárólag a gyakorlati vizsgaeredmény duplázásával számítják ki (többletpontok hozzáadása nélkül)."


Tehát amennyiben te olyan egyetemet jelölsz meg, ahol szerveznek gyakorlati vizsgát, akkor egyáltalán nem fog számítani a tanulmányi eredményed, csak az, hogy ott mit produkálsz. Emiatt igen, lehet érdemesebb lenne már eleve olyan középiskolát választani, ami erre készít fel. Ráadásul meglehetősen nagy túljelentkezés szokott lenni ezekre a szakokra, idén például a Magyar Képzőművészeti Egyetemen 146-an jelölték meg első helyen a grafikusművész szakot, de csak 34 embert vettek fel.

2016. aug. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!