Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatási Japán szak...

Márk123678 kérdése:

Felsőoktatási Japán szak felvételi, de nincs nyelvi érettségim. Ilyenkor mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

Két éve foglalkozom a japán nyelvel, nem ön képzésben hanem rendes nyelvtanfolyamra járok rendelkezem a n4 hivatalos japán nyelvizsgával. Szeretnék komolyabban foglalkozni a nyelvel! így jutottam el a japán felsőoktatáshoz. Itt ugyebár a felvételin kiemelt tantárgyak a:

- magyar vagy történelem

és

- angol vagy francia vagy latin vagy német vagy olasz vagy orosz vagy spanyol

Magyarból és töriböl is emelt szintű érettségim van 77% és 83%. matekon kívül minden tantárgyból ezekhez hasonló eredményeim vannak bár csak ebből a 2-böl van emeltem. A probléma az hogy Diszlexia és diszgráfia miatt a középsulibol teljesen kimaradt az idegen nyelv tanulása (mivel felmentésem van idegen nyelv tanulása alól)

Ilyenkor mik a lehetőségeim?



2016. aug. 26. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Nem egészen értem, azért vagy felmentve a többi nyelvből, mert nem mennek a nyelvek, de a japán az menne felsőfokon? Ha a japánt meg tudod tanulni, akkor a többivel mi a gond?
2016. aug. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
n
2016. aug. 26. 18:17
 3/4 A kérdező kommentje:
Nincs/nemvolt problémám a nyelv tanulással a japán egész jól megy persze sokat is foglalkozom vele. De mivel régen nagyon nem akartam a tanulással foglalkozni így amikor lehetőségem nyílt szerezni megfelelő papírokat, boldogan mentetem fel magam a nyelvtanulás alól. Bár van Diszlexia, diszgráfiám semmiféle nehézséget nem jelentetek az eddigi japán nyelvi vizsgáimon. Igazából amire legfőbbként választ keresek az hogy ha be akarok kerülni mindenféle képen lekel érettségiznem angolból (vagy valamelyik nyelvből a felsoroltak közül) vagy van más módja?
2016. aug. 26. 19:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem elfogadhatnak nyelvvizsgát is a nyelvi érettségi helyett. Kérdezd meg e-mailben az egyetemet amit célzol, aztán hajts rá egy nyelvvizsgára.


Hogy nyelvtanulási alapok nélkül felvegyenek, azt viszont kizártnak tartom. Valamelyik nyelvből mindenképp kell egy szintet produkálnod.

2016. aug. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!