Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZIE Kertészmérnöki (volt...

SZIE Kertészmérnöki (volt Corvinus) jár valaki, levelezőre?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz a matek, fizika azok számára, akik sosem voltak jók ezekben a tantárgyakban?Sőt, kifejezetten gyengék. Nem vagyok mai gyerek, felnött fejjel kezdeném és eléggé elszoktam a tanulástól. Munka mellett elvégezhető? Gond e, ha otthon nincs kertem, szóval gyakorolni csak a suliban tudnék? Örülnék olyan ember válaszának, aki oda jár és van tapasztalata. Köszönöm szépen mindenkinek, aki hasznos választ ir!
2016. aug. 28. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Otthoni kertre semmi szükség nincs. Előnye akkor lehet, ha valaki esetleg olyan szakdolgozatot készít, amihez elegendő egy nagyobb kert kísérleti térnek.

2. A matekra nem épül semmi, így csak túl kell élni. Viszont ez hiba is, mert olyan matekot amit használni lehetne viszont nem tanítanak. Biometria néven tanítanak statisztikai dolgokat ami elégé felesleges, mert senki sem érti így úgysem tudná használni.

3. Számottevő fizika nincs.

2016. szept. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az alapoktól tanuljátok a matekot vagy szükséges némi középiskolai tudás? Mert Öszintén, én már az általánosba lemaradtam, az érettségi is egy csoda folytán sikerült esti gimiben 12 éve. Totál KO a számolási tudásom.És a tanulástól is eléggé elszoktam, félek is tőle picit,hogy nagy falat lenne. Érdemes igy elkezdeni vagy inkábbhagyjam. A matek órákon ( vagy bármelyiken,ahol számolás van) gondolom ott helyben kell papiron vagy számitógépen feladatokat megoldani. Tehát arra gondolok,hogy élesben kell felelni, nem otthon kell megirni a leckét. Persze mérnöki karon evidensd tudom,hogy hülyeségeket kérdezek.....Nagyon érdekelne a szak, csak hát....Köszi előre is :)
2016. szept. 19. 10:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd középiskolás szintű matek szinte mindenhez kell valamilyen sinten. Kémiából oldatkészítésnél százalékszámítás, aránypárok, statisztikai próbák, egyenesillesztés. Ökológiai és növényi növekedési modellek, kvantitatív ökológiai vizsgálatok vannak. Üzemtanból vannak optimalizálási modellek.


Az más kérdés, hogy a matek amit tanítanak ezekhez a szakmai tárgyakhoz nem sok segítséget jelent sajnos.

2016. szept. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, ez nem hangzik túl jól :(
2016. szept. 22. 13:43
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem mindeg, hogy nappali vagy levelező! Kedves Utosó elötti, amiket leirtál az nappalisokra vonatkozik.
2018. okt. 12. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!