Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kell tanni ahhoz, hogy...

Mit kell tanni ahhoz, hogy valaki tanársegéd lehessen?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy publikálni srb., de inkább arra lennék kívánsi, hogy mennyire biztos a bejutás ha valaki jó a szakmában. Lehet, hogy csak pofára vesznek föl embereket?
2016. aug. 29. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Ez is olyan kérdés, hogy általánosságban nem lehet rá válaszolni. Az biztos, hogy legalább MSc szükséges hozzá, illetve az, hogy beiratkozz egy doktori iskolába.

A többi munkahelytől, szakmától, helyi viszonyoktól függ. Tudok olyan egyetemi tanszékről, ahol évekig nem tudták betölteni az üres tanársegédi státuszt, mert aki olyan szinten van abban a szakmában, hogy taníthatná, annak a kezdő fizetése legalább dupla annyi egy másik munkahelyen, mint egy tanársegédé az egyetemen.

2016. aug. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én tudok olyanról, aki mesterképzésre jár és tanársegéd
2016. aug. 29. 22:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mi a ...ért nem tőle kérdezed meg?


Tudományos fokozat nélkül csak egy ideig lehet valaki tanársegéd. Bizonyos területeken csak doktorival lehetsz, mert úgy vagy elég meggyőző.

2016. aug. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A felsőoktatási törvény szerint csak az lehet tanársegéd, aki megkezdte a doktori tanulmányait. Azt meg csak befejezett MSc-vel lehet megkezdeni. Olyat persze lehet, hogy valamiből doktorizol, meg közben jársz egy másik Mesterképzésre.


Egyébként tényleg függ a tudományterülettől is. Ha van pályázati pénz, akkor "könnyebb" bekerülni, ott elég lehet "csak" a tudás. De ahol csak állami pozíciók vannak (azokból elég kevés van) oda szerintem sokkal nehezebb bekerülni.

2016. aug. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!