Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Neurobiológia, biotechnológia,...

Neurobiológia, biotechnológia, vagy mikrobiológia mesterszakot lenne célszerű választani, ha igen miért?

Figyelt kérdés
Elsősorban elhelyezkedés szempontjából. Biológusnak tanulok. Még csak elsős vagyok,de majd szakosodnom kell és úgy kellene a kezdetektől ráállnom a tanulásra,hogy valamelyik területet erősítsem és az alapján szervezzem a kurzusaimat. A neurobiológia érdekel a leginkább, viszont nem sokat hallok erről a területről Magyarországon, talán korlátozottak a lehetőségek,habár még vagyok elég tájékozott.

2016. aug. 31. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindhárom jó. Azt válaszd amelyik jobban érdekel.
2016. szept. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Magyarországon az egyik kiemelkedően kutatott terület a neurobiológia, talán a legtöbb lehetőség itt van, mondjuk ehhez nem árt, ha Bp-n tanulsz.

Ha nem az ELTE-re vettek fel, akkor én azt javasolnám, h próbálj meg átjönni, én csak sok-sok év múlva láttam meg, hogy mennyivel előrébb tartanék, ha nem Pécsett végeztem volna.

Már első évben próbálj meg elmenni TDK-zni, ott lehet igazából a gyakorlati dolgokban elmerülni. Az MTA-TTK-ban vannak Lendületes csoportok, ahol neurobiológiával foglalkoznak. Guglizzál az egyetemekről, az sokat segít.

2016. szept. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem annyira az ELTE-t, sokkal inkább az SZTE-t ajanlanam ;)

nagyon jól felszerelt laborok vannak, neuebiologiaban elen vannak peldaul Tamas Gaborek is - pl most fedeztek fel egy uj idegsejttipust is. Plusz meg Szegeden van az MTA-nak kihelyezett kozpontja, az is nagyot huz az egesz kutatoeleten.

2017. márc. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!