Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emeltszintű érettségire való...

Emeltszintű érettségire való felkészítéssel kapcsolatos jogszabályok?

Figyelt kérdés

A szakközépiskolám nem tart emelt érettségi felkészítést.

Ha jól tudom az iskolámnak kötelessége lenne ezt biztosítani.


A vezetőség magyarázata iskola-specifikus, bíróságon nem állja meg a helyét. Az emeltszintű érettségire való felkészítéshez szükséges erőforrások (tanárok, tanterem, eszközök) az iskola rendelkezésére állnak.


Ha tovább szeretném vinni az ügyet, mire hivatkozhatok? Szeretném tudni az ezzel kapcsolatos hatályos jogszabályokat, törvényeket, a jogaimat. Tudom merre kell elindulnom, hol kell keresgélnem, de szeretném a segítségeteket kérni, egyedül nem tudom "időben" átnézni a releváns dokumentumokat.


Nem csak én, hanem több mint 500 diáktársam előre is köszöni a segítségeteket!


2016. szept. 2. 16:19
 1/2 anonim válasza:

Nálunk is van egy csomó olyan tárgy, amiből nincs emelt felkészítés. Pl Fizika, asszem kémia sincs. Se földrajz stb


Gyakorlatilag csak az alap 4 érettségi tantárgyból van nálunk +2 nyelvből és ennyi.

2016. szept. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ha az "segít", nálunk alap érettségi tárgyból nincs emeltszintű felkészítés.


Ennek ellenére, tudomásom szerint nektek is, és nekünk is jogunk van emeltszintű érettségi vizsgára (iskolai kereteken belül) felkészülni. Ezt egy iskola sem tagadhatja meg tőlünk.

2016. szept. 2. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!