Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matematika, szögszámítás,...

Matematika, szögszámítás, ismétlés?

Figyelt kérdés
Ismételni fogjuk a szögszámítást, és nagyon nem megy ahogy itthon próbáltam gyakorolni.. neten találtam pár kérdést de rossz válaszokat adtam szinte mindig.. a 3szög és a 4szög (fuck logic) megy, de a sokszögek már nem.... pl 5szög, vagy akár a rombusz, stb... tudnátok írni feladatokat, amiket meg kell oldanom, és alá a "megoldókulcsot" ? hogy hogyan kellett volna (h le ellenőrizhessem). köszi előre. :)
2016. szept. 4. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Belinkelhetnéd azt a netes oldalt, ahol ezeket csináltad, mert egyrészt nem küldjük el ugyanazt, másrészt nagyon nem érthető, hogy mi is a problémád...
2016. szept. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
.. a 3szög belső szőgeinek összege 180fok, a 4szögnek (legyen az bármilyen, lényeg h 4szöglegyen) 360fok.. viszont ami több mint 4szögből áll, tehát mondjuk 5 szög, az már nem megy. amit pedig próbáltam az a Sulinet adatbázisából van (amit gondolom mindenki ismer).
2016. szept. 5. 16:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy n oldalú (konvex) sokszög belső szögeinek összege 180°*(n-2), ennyit kell csak megjegyezni. Azért ennyi, mert ha egy csúcsból behúzod az összes átlót (ebből n-3 darab van), akkor azok n-2 darab háromszögre bontják a sokszöget, 1 háromszögben a belső szögek összege 180°, így n-2 darab esetén 180°*(n-2). Konkáv sokszögek esetén egy kicsit bonyolultabb az eljárás, de azokra is igaz ez.
2016. szept. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. szept. 7. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!