Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Éretségi pontoknál láttam...

Éretségi pontoknál láttam hogy van olyan hogy esélyegyenlőségért is lehet pontot kapni, ez igaz? (többi lnet)

Figyelt kérdés

Fogyatékosság miatt 40 többletpont jár minden alapképzési szakon, osztatlan mesterképzésen, illetve felsőoktatási szakképzésen. A hatályos jogszabályok szerint fogyatékossággal élő az a jelentkező, aki mozgásszervi, érzékszervi vagy beszédfogyatékos, több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos, autizmus spektrum zavarral vagy egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzd.


Amennyiben a jelentkező nem fogyatékosságot, hanem kizárólag tartós betegséget (pl. cukorbetegség, szénanátha, ételallergia) igazol, többletpont nem adható.



A kérdésem az lenne ha tegyük fel nekem hiányzik 1 lábam meg 1 karom akkor én kaphatok 40+ pontot?


Vagy legalább mennyire kell fogyatékosnak lennem ahoz hogy járjon pont?



2016. szept. 4. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk a középiskolában veszítetted el a végtagjaidat valamikor érettségi előtt, vagy akár érettségi után, de a felvételi beadási határidő előtt, akkor ha a rehabilitációs szakértői szerv (kormányhivatalban) kiállítja neked erről az igazolást (elvileg ez esetben ki fogja állítani), akkor 40 pontot kapsz.
2016. szept. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha van az előbbiek szerint igazolt fogyatékosságod, akkor 40 pontot kapsz. Nincs részpontszám. Ha van fogyatékosságról igazolásod, határozatod, akkor 40 pontot kapsz.
2016. szept. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

aha. nálunk ketten kaptak 40 pontot fogyatékosságból, mind kibukott az egyetemről.


szerintem is támogassuk a fogyatékosokat, pl. kapjon több pénzt, több szoctámot, ingyen kolit, de a fogyatékosságnak mi köze van a tanulmányhoz?


láthatóan nem jutottak volna be a 40 pont nélkül, nem is állták meg a helyüket.


na, mindegy. tudom, nem ez volt a kérdés.

2016. szept. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat csak akkor nem kell 2 emeltet tennem hanem elég 1 et és úgy is megvan a 100 pont a többletből.
2016. szept. 4. 23:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha pl. van egy nyelvvizsgád mellé, akkor meg van a 100, de amúgy csak 90, de az a 10 pont sok szakon nem elhanyagolható. Másrészt a fogyatékosságért kapott 40 pont csak akkor számít, ha legalább 280 pontod van.

Meg ez az emelt kérdése attól is fog függni, hogy mikor érettségizel.

2016. szept. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na tegyuk tisztaba mert sok kerdest kaptam privatba. A helyzet hogy elvesztettem 2 labamat es van mar kozepfoku nyelvvizsgam es akkor csak 1 emeltet kellene tennem. Iskolaban rakerdeztem de nemtudtak valaszt adni es azt javasoltak hogy regisztraljak a felvi.hu ra es ott kerdezzek rà. A 280 pont pedig bőven meglesz. Akik pedig privatba irtak barmit azoknak koszonom a tamogatast de nem lelki tamaszt keresek ezen mar boven tul vagyok. Amint valaszt kaptam a felvi.hu-n megírom hogy mire jutottam.
2016. szept. 12. 10:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, ha teszel egy emeltet, az egyik érettségi-felvételi tárgyból, akkor meg van a 100 plusz pontod, ha legalább 45% elérsz rajta. A kérdés csak az mikor fogsz érettségizni és felvételizni? Ha 3 éven belül, akkor ez van, amit írtam, az rendben van. (Van 28 pontod a középnyelvvizsgára, 40 pontod fogyatékosságra, ha van róla határozatod, és 50 pontod az emeltre, ami 100 pont mert ennél több nem lehet, ez a max.)
2016. szept. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as kérdező.

Nem értem mi baja van?

Ha tisztába lenne vele hány idegrenszeri problémával küszködő ember van egyetemen és el is végzik.

Arról nem beszélve,hogy az olyan szakokon álltalában ahol tényleg tanulni kell és tényleg nagy tudás kell tele vanak autista emberekel.

Nem beszélve a Természetudományi karokrol ,vagy akkár informatika, mérnöki szakokrol.

Legtöbbször az ilyen problémával küzdő emberek vegzék el a legjobb eredményel és halasztás nélkül mert ők inkább tanulnak bulizás helyet.

Míg az egéséges fiatalok halasztanak nem járnak be órára és kevesebbet tanulnak.

Akkor kérdem kinnek is éri meg jobban egyetemre menni.

Nekem amúgy mindegy mint gondol kedves 3-as válaszoló ,de nem szeretem az igaságtalanságot,hogy ugy itélkezik valakiről akit vagy akiket nem ismer.

2019. jún. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!