Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fizetnem kell, ha nyelvvizsga...

Fizetnem kell, ha nyelvvizsga hiány miatt nem tudok államvizsgázni (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Következő félévben lenne esedékes az államvizsgám. Én már az új rendszerben kezdtem a sulit, tehát rám már nem vonatkozik az a hatály, hogy államvizsga után is le lehet nyelvvizsgázni.


Meghirdettek neptunban 4 félév kötelező angolt, amire egyrészt azért nem tudtam bejárni, mert szemináriumos ütközéseim voltak - ez volt az első félévemben - aztán következőben felvettem, elmentem egy ilyen órára, de 1,5 óra azzal telt el, hogy senki nem tudott alanyt egyeztetni, nekem meg suli és munka mellett időpocsékolás volt ez a másfél óra, mert semmit nem tanultunk, későbbiekben pedig hallottam hogy egész órán magyarul diskuráltak a tanárral... Ez a 4 félév mentességet biztosított volna számomra, hogy államvizsgázni tudjak nyelvvizsga nélkül. Mivel haladó szinten voltam/vagyok, ezért sem éreztem szükségét, hogy bejárjak ezekre az órákra, mert sokkal több a tudásom, mint a bejárok egészének. Kicsit elbíztam magamat, hogy most decemberben leteszem a nyelvvizsgát, szerintem menne, csak közbejött pár családi és magánéleti dolog, ami miatt félek, hogy befolyásolná a felkészülésemet. Most a legreálisabban próbálom felmérni a helyzetet és minden eshetőségre felkészülni.


Gondolkoztam azon, hogyha nem lesz meg februárig a nyelvvizsgám akkor a következő félévemet, vagyis az utolsót passziválnám. Amivel csak egy gondom van, hogy pont olyan tárgy van meghirdetve tavaszi félévben, ami csak minden páros félévben indul, tehát ősszel nem. Beszéltem már a tanárral, kérdeztem, hogy lehet e külön indítani ősziben is, azt mondta ő nem akar ezzel foglalkozni.

Szóval egymás után két félévet kéne passziválnom.


A kérdésem az, amiről nincs tudomásom, hogyha tegyük fel nem passziválok, sikeres minden vizsgám, de nincs meg a nyelvvizsgám, akkor van e lehetőségem szimplán az őszi félévben leállamvizsgázni, vagy valamilyen fizetési kötelezettséget / büntetést rónak ki rám?


Köszönöm a válaszokat!



2016. szept. 7. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha elfogytak a féléveid, akkor simán átraknak fizetősre, visszafizetni viszont nem kell automatikusan, mivel adott, hogy x éven belül le kell dolgozni a képzési idő kétszeresét, szóval így csak az utolsó félévért kell tandíjat fizetni (ha meg lesz több, akkor azokért is, de visszafizetni nem kell).
2016. szept. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Még bőven vannak féléveim, nem csúsztam semmennyit.


Szóval akkor ha nem lesz meg a nyelvvizsga és nem államvizsgázhatok, akkor ugyanolyan az eljárás, mintha egy tárgyból nem sikerülne a vizsgám, és miután a tárgyvizsgát teljesítem, letehetem az államvizsgát?

2016. szept. 7. 11:59
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként a válaszodat nem értem, mert nem tandíjra vonatkozott a kérdés.
2016. szept. 7. 11:59
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
a tanulmányi osztály nagyjából negyedannyi idő alatt megválaszolja ezt neked telefonon keresztül, mint amennyi idő alatt ide kiírtad ezt a kérdést.
2016. szept. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
de azt sem értem, hogy hogy ne lenne februárig nyelvvizsgád, ha haladó vagy, decemberig nagyon sok időd van, akkor megcsinálod, februárra így biztosan lesz bizonyítványod.
2016. szept. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A tanulmányi osztály egy hete nem veszi fel a telefont, én meg 160 km-re vagyok az intézménytől.


Valószínűleg meg lesz, de mint írtam, reálisan minden eshetőségre fel akarok készülni, így erre a kimenetelre is várom a választ.

Mert azt még mindig nem kaptam.

2016. szept. 7. 13:45
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
melyik intézmény?
2016. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Vidéki egyetem, lényegtelen, a kérdésemre szeretnék választ kapni.
2016. szept. 7. 15:06
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

ok, gondoltam felhívom helyetted a sulit, de mostmár mindegy, akkor szenvedj.


egyébként abszolválással megszűnik a hallatói jogviszonyod, az államvizsgát már nem hallgatóként teszed. ha nem jelentkezel záróvizsgára, de abszolválsz, ugyanúgy jelentkezhetsz később, fizetési kötelezettség nélkül. nálunk így volt. elte.

2016. szept. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!