Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire mellyen tanuljak...

Mennyire mellyen tanuljak egyetemen a kemiat elelmiszermernok ill. mezogazdasagi mernok szakon?

Figyelt kérdés

Fontos dontes elott allok, mivel nem erettsegizek kemiabol igy le szeretnem adni a tantargyat, egy kozepszintu alapom van, ez eleg lesz a kesobbiekben ezen a 2 szakon? (azert irom h ezen a 2on mert meg nem tudtam donteni)

Hnapra el kellene dontenem h leadjam e a kemiat mert nem akarok olyan tantargygyal idot tolteni amibol nem erettsegizek.


2016. szept. 7. 15:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Mélyen* :)
2016. szept. 7. 15:53
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja, kemia erettsegi nem szukseges a felvetelihez, eleg a biosz.
2016. szept. 7. 15:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha rákeresel az "élelmiszermérnök mintatanterv" és a "mezőgazdasági mérnök" mintatanterv szavakra, mindkettőre hoz ki találatot a web és láthatod, milyen tárgyaid lesznek - sőt, akár a tárgyak konkrét tartalmára is rá tudsz keresni.

Viszont mindkettőhöz kell - az élelmiszermérnökhöz nagyon, a mezőgazdasági mérnökhöz meg szimplán kell.

2016. szept. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. szept. 7. 16:25
 5/7 A kérdező kommentje:
A szimplan azt hogy erted? :) eleg a kozepszint?
2016. szept. 7. 16:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy "elég" a felsőoktatási felvételi után kicsit értelmezhetetlen fogalom. A közoktatásban középszinten szerzett tudásod semmire nem lesz elég semmilyen egyetemi tárgy teljesítéséhez. Az arra jó, hogy tudd, hogy az arany értékes, a szénnel tüzelünk, az oxigén kell az életben maradáshoz, meg léteznek mindenféle részecskék, kötések és különféle reakciók.

Na most ha egy élelmiszermérnöktől vagy mezőgazdasági mérnöktől csak ennyit várnának el, akkor kicsit bajban lennének az emberek és valószínűleg tömeges ételmérgezések lennének és fertőzött termékek árasztanák el a piacot.

Szóval nem, nem elég, de ha csak ennyit ír elő a felvételi követelmény, akkor nyílván felvesznek vele.

2016. szept. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
azt tudom hogy többet kell majd tanulni, de kezdéshez elég lesz e az hogy csak 11. osztalyig tanultam kemiat. Szervest es szervetlent. Mert nem szeretnek megrokkanni a tanulasban sem, de tobb helyen olvastam hogy az elso felevben sok alapozo tantargy van, szoval nem gaz ha 1 ev kemiat kihagyok.
2016. szept. 7. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!