Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van e valamilyen súlyos...

Van e valamilyen súlyos anyagi következménye annak, ha 2 félév után otthagyom a nappali tagozatos egyetemet?

Figyelt kérdés
most kezdtem a második évet, de azóta sincs semmi motivációm, sőt utálom, eddig is csak az állandó cirkuszolás meg balhézás miatt maradtam. Más szakra sem szeretnék menni, és annyira se tartom magam hogy egyedül elvégezzem, a barátnőm segített benne idáig, de úgy megromlott a viszonyunk a napi szintű veszekedésektől hogy szét válnak útjaink, elköltözök tőle hamarosan amiből meg az következik hogy segítség híján el fogok vérezni elég hamar. csoporttársaimmal normális kapcsolatot kiépítenem nem sikerült az egy év alatt, pedig egyáltalán nem vagyok antiszoc tipus,ez is eléggé frusztráló, alsó hangon vagy 8-9 év (de van akiknél 10 !)korkülönbség van köztem és köztük, sokszor érzem azt mikor bent vagyok órán, hogy semmi keresni valóm nincs ennyi idősen már az egyetemen.
2016. szept. 14. 01:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ha államin voltál, akkor konkrétan ki kell majd fizetni a 2 félév költségét. Ja meg persze az álláspiacon ennyivel leszel kevésbé kelendő életed hátralevő részében.
2016. szept. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hova jársz?
2016. szept. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Menj át levelezőre
2016. szept. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szte-mk. A levelezőt miért gondoltad? Nem ugyanazok a követelmények mint a nappalin ? Nekem is megfordult amúgy a fejemben opcióként a levelező, mivel ha elköltözök, akkor "bejàrós" lennék vidékről. Az órarend viszont akkora szar hogy vannak olyan napok amikor 2x 2óra lyukas óra.
2016. szept. 14. 19:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem az órarend a szar, hanem az MK.

Lelehet pontozni, de tapasztalatból beszélek (1 évet eltöltöttem ott gépészként, majd újra felvételiztem BME-re, ég és föld a különbség :(

2016. szept. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Költségtérítéses képzésben vettél részt? Mert akkor előre kellett fizetned a tandíjat, ergo, ha abbahagyod, akkor nem kell fizetned most. Legalábbis 1998-ban, amikor én kezdtem a felsőoktatást, még így volt. Ha államilag finanszírozott képzésből maradt ki anno a hallgató , akkor sem kellett fizetnie. Ez változott volna? Nem tudom.


Ha diplomásan jelentkezel le munkaügyibe, akkor ott semmilyen képzést nem fognak Neked finanszírozni.


Elnézést, de számomra érthetetlen, felnőtt ember miért kezd olyan egyetemi tanulmányba, ami nem is érdekli. :)

2016. szept. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!