Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ugyebár a szakdolgozatban...

Ugyebár a szakdolgozatban kutatásként esettanulmányt is készíthetünk. Ha a téma esetében személy az eset (nem pl. cég), és az adott témában van releváns személyes tapasztalatom, lehetek én az alanya a saját esettanulmányozásomnak?

Figyelt kérdés
Konkrétan az iskolai agresszió az adott téma.
2016. szept. 14. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem sokkal egyszerűbb egy kitalált embert megnevezni? :)
2016. szept. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

persze nem nevezném meg magamat és nem E/1 személyben írnám, de az én esetemet elemezném


ez helytállhat?

2016. szept. 14. 14:04
 3/7 Crisopher ***** válasza:
Nem. Mivel saját magadat nem tudod objektív nézőpontok alapján elemezni, ezért ezt az ötletet mindenképpen vesd el. Keress idegen embereket esetelemzésre, ne saját magadból vagy a saját ismerőseidből indulj ki.
2016. szept. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Biztos h nem tudom a magam egykori helyzetét objektívan megítélni?
2016. szept. 14. 18:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogyne tudnád!

Simán mehet!

2016. szept. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A szakirodalomban lévő elméleti háttér alapján szerintem megfelelő szempontok alapján lehetséges az objektív vizsgálat.
2016. szept. 14. 19:35
 7/7 Crisopher ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de én is évek óta egyetemen tanuljuk, és nálunk ez alaptézis, hogy az ember saját magáról és a saját ismerőseiről nem tud objektív elemzést adni.

Ennek köze van ahhoz, ahogy önmagad látod. A saját magadra való rálátás tulajdonképpen egyfajta önigazolás, márpedig ez kizárja az objektív látásmódot. Nem fogsz tudni úgy magadra tekinteni, mint egy külső szemlélő. A saját érdemeidet felnagyítod, a saját hibáidat pedig kisebb mértékben tünteted fel. Ezzel nincs is baj, mert az ember alapvetően így működik. De ha te tényleg komoly szinten akarsz tudománnyal foglalkozni, akkor ezt be kell látni.

2016. szept. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!