Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy adjuk meg egy vektor...

Hogy adjuk meg egy vektor irányát?

Figyelt kérdés

Ennyit tudunk a vektorról: (-6,1 ; -4).


Ennyiből hogy adjuk meg az irányát?



2016. szept. 14. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez most 3 koordináta vagy 2?


És hogy érted, hogy hogyan adható meg az iránya?

2016. szept. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Déscartes-féle derékszögű koordinátarendszer (x ; y ; s ha van, akkor z) tengelyeire merőleges irányokra felbontva. Ha más jelölést nem vezetünk be, akkor a kiindulópont egységesen az origó. Tehát a (-6,1 ; -4) azt jelenti, hogy az x tengelyen negatív ( - !) irányba kell mennünk 6,1-edet, az y-on negatív irányba ( - !) pedig 4-et, így megkapjuk a vektor csúcsát, ezt összekötve az origóval pedig magát a vektort (mivel irányított szakasz, a nyíl jelölést nem szabad lehagyni).
2016. szept. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azért van a pontos vessző, hogy látható legyen, hogy 2 db.

A feladat úgy szól, hogy a 2 komponens alapján adjuk meg a vektor hosszát és irányát.

A hosszát meg tudtam adni, (-6,1)^2 + (-4)^2 = 53,21.


Az irányát nem tudom megadni ezek alapján.

2016. szept. 14. 21:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Abból még gyököt kell vonni! A hossza 7.2943. De így már világosabb, csak először nem értettem mire vagy kiváncsi. Irányára nem egy valamelyik tengellyel bezárt szöget és síknegyedet kértek? Tudod milyen hosszú, ez lesz az átfogó (előbb számoltad ki), tudod mennyire hosszú az egyik tengelyű iránya, azaz befogólya (x: 6.1, y: 4), így már is van két derékszögű háromszöged, amiből meg tudod határozni az x és y tengelyekkel bezárt szögeit (amik összesen 90°-t adnak). A 0°-t az x tengely pozitív irányának szoktuk venni és onnan óramutató járásával ellentétes irányba kell elindulni. Tehát ha valami eggyösszetevős vektor y tengelyen pozitív, az 90°, x tengelyen negatív az 180°, te meg tudod, hogy a III. síknegyedbe esik, mivel mindkét összetevője negatív, csak 180° és 270° között lehet. Nekem 33,25° jött ki x tengellyel bezárt szögre, azaz 180°+33,25°=213,25° lesz az iránya. A másik háromszögből (90°, befogó: 4, átfogó: 7.2943°) is ki tudod számolni, csak akkor értelemszerűen 270°°-ból kell majd kivonni a szöget.
2016. szept. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!