Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi órákon ugye ez így lesz?

Egyetemi órákon ugye ez így lesz?

Figyelt kérdés
Hali! Most leszek elsőéves, hétfőtől megyek egyetemre. Attól félek hogy sokan majd beszélgetni fognak órákon, és hangzavar lesz..nem vagyok hozzászokva az ilyen osztálytársakhoz, szeretem a csendet és akkor lehet normálisan figyelni. Ugye ha valaki beszélget vagy nevetgél azt kiküldik vagy csinálnak vele valamit? Kicsit félek ettől. A másik kérdésem az lenne hogy ugye nem muszáj jóban lennem a többiekkel elég ha pár emberrel leszek jóba?
2016. szept. 17. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Én is most kezdtem az első évemet, így talán mi még visszahúzódóbbak vagyunk, de lehet, hogy mégsem, mindenesetre itt már nincs ilyen, hogy órán beszélgetünk. Az előadás ugye nem kötelező, az elsőkre azért bejött mindenki, tele volt az előadó, mégsem volt hangzavar. A gyakorlatokon főleg nem beszélt senki, bár ott 20-30 fős csoportokban vagyunk, de ott pedig tényleg figyelni kell folyamatosan, hogy ne maradj le. Nálunk első órákon egyébként elmondták a tanárok a követelményeiket, és 2 volt, aki kihangsúlyozta, hogy ő bizony ki fogja zavarni az előadásról aki zavarja azt, így ezen ne aggódj, fogsz tudni figyelni, főleg, hogy 2 hét múlva már csak az lesz ott, akit érdekel a téma.

A baráti kör pedig rajtad múlik csak, szerintem gyakorlaton ígyis-úgyis sok emberrel fogsz megismerkedni, így azért ne zárkózz el egyből, hogy te nem akarsz velük jóban lenni:D, de valóban "elég", ha csak pár emberrel vagy jóban, sajnos az órák nagy része úgysem közös a barátokkal, szünetekben pedig lehet találkozni.

2016. szept. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Na, az első sem tudja miről beszél. Hátsóbb sorokban általában megy a duma, ezért ha figyelni akarsz, ülj előrébb. Amúgy egyetemen már nincsenek osztálytársak.
2016. szept. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Azért egy 500 fős előadáson elég nehéz elkerülni azt, hogy ne legyen olyan, aki beszélget és zavarja a társait. Igen, lesz ilyen - van olyan oktató akit baromira zavar, de mivel az előadásra járás nem kötelező ez későbbi tárgyakon általában ki szokott kopni (meg zömében azok is kikopnak, akik nem veszik komolyan).
2016. szept. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oh okés, rendben! De ez igaz hogy 2-3 hét múlva már csak kevesen járnak be?
2016. szept. 17. 21:26
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

"Ugye ha valaki beszélget vagy nevetgél azt kiküldik vagy csinálnak vele valamit?"


Ez oktatófüggő és terem méret függő, a legtöbb esetben csendben vannak az egyetemisták, ahol zaj van azok "habi" előadások általában, de még ott is fegyelmeznek, azaz kiszól nekik az előadó, hogy talán csendesebben kéne.


"A másik kérdésem az lenne hogy ugye nem muszáj jóban lennem a többiekkel elég ha pár emberrel leszek jóba?"


Nem, bár jó lenne, ha lennének mindenhol tankörök, hogy összetartóbb legyen a társaság. A kolisok általában együtt vannak, főleg egy koliból, a többiek, meg néha elkülönülnek. Szerintem ott is úgy van, hogy 4-5 emberrel lesz szorosabb barátságod és ez mindenkinél másik 4-5 évfolyamtárs.


Ja, a szociális elszigetelődés és az elmagányosodás reális veszély lehet egyetemen.


Érdemes közösségeket keresni az évfolyamon kívül (sport, egyház, kolis diákközösség, tudományos körök, stb.).

2016. szept. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

"De ez igaz hogy 2-3 hét múlva már csak kevesen járnak be?"


Ha van mit tanulni az előadáson, nagy marha az, aki nem jár be és nem jegyzetel ott. A "habi" órákon igaz lehet, de ott pedig ülésrendet írnak és névsorolvasás van néha.


Természetesen a legjobb előadásokon is előfordul az ülésrend és a névsor, de ott annak elkerülésére, hogy akárcsak egy hallgató is hiányozni merészeljen.


A poroszos egyetem tenne jót Magyarországnak!

2016. szept. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Változó, vannak olyan órák ahol egyszerre 400 hallgató ül az előadáson, nem igazán tudna a tanár kinézni pár embert és őket kiküldeni. Idővel azért nem járnak az ilyenek be, de az ilyen létszámú előadásokon mindig van valamennyi sutyorgás. Ilyenkor összességében szívatnak meg és nem teszik elérhetővé az előadás anyagát, vagyis nem kerülnek fel moodlera az előadás anyagok, vagy lekapcsolják a diasort és hallgatni kell amit a tanár mond vagy hasonló, a lényeg hogy mindenki szív.


Kisebb előadásokon/gyakorlatokon azért másabb a helyzet, ott tudnak szólni a beszélgetőkre, de azért ilyenkor is előfordul a beszélgetés. Mondjuk kevésbé jellemző.


Az meg hogy kivel, hány emberrel leszel jóban a te dolgod. Hacsak nem egy vidéki egyetemen tanulsz ahol mondjuk összesen van 8 germanisztika szakos elég sanszos hogy 40-80 fős gyakorlatokon vagy 3-400 fős előadásokon veszel részt, ennyi emberrel nem is tudnál jóban lenni.

2016. szept. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy lesz olyan gyakorlati órám ahol 22-en leszünk, ebből a 22 emberből ismerek kettőt, őket is gólyatáborból. Többit nem is láttam még. :D De ez csak heti egy óra. Hétfőn meg pénteken pl. elméleti óráim lesznek ahol több mint 100-an leszünk. Szóval érdekes lesz. Lesz E-learning órám is, meg olyan szabadon választható ami pont ütközik egy kötelező órámmal, de szerencsére a szab. vál. órára nem muszáj bejárni csak vizsgázni.
2016. szept. 17. 23:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Hova jarsz? Akar privatba is megirhatod:)
2016. szept. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!