Mi a kredit index?

Figyelt kérdés
Mi a kredit index? Tudom, hogy az átlagunkhoz kötött, de mi ennek a szerepe az egyetemi éveinkben?

2016. szept. 19. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a tanulmányok során ezt fogják használni az átlag helyett. Tekinthető egyfajta súlyozott átlagnak, csak még bele van építve az is, hogy ki mennyire haladt az ideális mértékhez képest? Tehát ha minden félévben 30 kreditet teljesítenél a tantervedből, akkor épp időre végeznél. Ha ennél kevesebbet csinálsz, akkor az rontja a kreditindexet, ha többet, akkor pedig javítja.
2016. szept. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. De akkor egyetemen csak a kredit számít? Az, hogy hanyas vagy egyes tantárgyakból nem befolyásolja ezt az indexet, csak az, hogy megvan-e az optimális kreditszám?
2016. szept. 20. 14:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De, pont, hogy befolyásolja. Nem tudom, hogy más egyetemeken máshogy van-e vagy egységes, de leírom nekünk hogy volt.


Hagyományos átlag:

jegyeid összege osztva a tárgyak számával

pl. van egy 5-ös és egy 2-es, akkor annak az átlaga 3,5


Súlyozott átlag:

(jegy*kredit) összege és ez elosztva az összes kredittel

pl. ha az 5-ösöd 2 kredit volt, a 2-es pedig 4, akkor

((5*2) + (2*4))/6 = 3


Kredit index:

ugyan az, mint az előző, csak nem a kreditek számával osztod le, hanem 30-al, tehát az előző példa úgy néz ki

((5*2)+(2*4))/30 = 0,6


Tehát az a lényeg, hogy ez a képlet nagyon bünteti, ha valaki eltér a 30 kredittől lefele, és jutalmazza, minél több kreditet csinál.

2016. szept. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sellester válasza:
0%
és hogyan lehet krediteket szerezni ?
2021. júl. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

Lootolni kell a bossokból....

2022. jan. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!