Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdasági és Vidékfejlesztési...

Gazdasági és Vidékfejlesztési szaknak van jövője?

Figyelt kérdés
Érdekel a gazdaság és a vidékfejlesztés is, az agrár része már nem annyira, én személy szerint úgy érzem hogy elég sok oldalú diplomát ad, ugyan még elsőéves vagyok, de sokat gondolkodok azon hogy mi lesz majd..szeretnék majd MSc-re is menni. Végezzem el, vagy hagyjam abba szerintetek még első félév vége előtt? Látok olyan embereket akik ezzel a diplomával és MSc-vel 300-400 ezreket keresnek de olyat is aki nem talált munkát..szóval fura.
2016. szept. 24. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Igyekezz gyakorlati helyet találni már tanulás mellett - nem olyan nehéz szak, hogy ne lehetne ezt kivitelezni. Ha sikerül, akkor el fogsz tudni helyezkedni. Ellenkező esetben tényleg nehezebb dolgod lesz a pályán elhelyezkedni.
2016. szept. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nehezebb mint mondjuk egy gazdálkodás és menedzsment diplomával vagy mondjuk egy turizmus és vendéglátás diplomával? Igazság szerint oda akartam volna menni, de az a ponthatár..önköltséges képzésbe meg nem vágtam volna bele Magyarországon.
2016. szept. 24. 19:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Gazdmennél nehezebb, turizmusnál jóval könnyebb. Rengeteg közalkalmazotti hely van - mondjuk ha tényleg jó fizu van, azokat igyekszel kerülni, de ott legalább biztos a felvétel.
2016. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
"mondjuk ha tényleg jó fizu van, azokat igyekszel kerülni" Ezzel mire célzol?
2016. szept. 24. 19:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért írtam ezt, bocsánat. Arra akartam célozni, hogy közalkalmazottinál biztosabb az elhelyezkedés, de rossz a fizu, magánszférában meg fordítva.
2016. szept. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősöm ezzel a diplomával az ország egyik leghíresebb ingatlanértékesítő cégénél menedzser, ő vajon közalkalmazott? :D
2016. szept. 24. 19:52
 7/9 A kérdező kommentje:
Szóval arra célzol hogy ezzel csak közalkalmazott lehet bárkiből?
2016. szept. 24. 19:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha te ezt olvastad, akkor biztosan :D Fordított arányosság még megvan matekból? Ismerősöd feltételezem talpraesett volt álláskeresésnél és a kellő kompetenciákkal rendelkezett, de nem az az általános, hogy ingatlanos cégenél legyen jól fizetett menedzser valaki. A közszféra az átlagnál jóval több embert szív fel ilyen végzettségű emberekből, ami nem jelenti azt, hogy csak itt lehet elhelyezkedni, de sokkal könnyebb.
2016. szept. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze én értem, de van aki nem elégszik meg a könnyű útból eredő sikerekkel. Ugyanúgy lehet valaki közszférában egy turizmus vagy egy sportszervező vagy gazd.men. diplomával. Na mindegy, meglátjuk mit hoz a jövő, én nem akartam beléd kötni vagy valami, félreértés ne essék, csak ahogy látom felkaptad egy kicsit a vizet.
2016. szept. 24. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!