Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakot ajánlanátok...

Milyen szakot ajánlanátok ilyen érdeklődéssel, tulajdonságokkal?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok, 18 éves, most fogok érettségizni.


Nem vagyok szorgalmas sajnos, sőt.. Szeretek mindent az utolsó pillanatra halasztani. Viszont ha valami érdekel, akkor teljesen belevetem magam és addig csinálom, amíg nem leszek szakértő.

Sajnos diszgráfiám van, így nem túl jók a jegyeim, mert általánosban - amikor még nem ismerték fel a betegségemet - teljesen beskatulyáztak, hogy én lusta, ostoba, rossz tanuló gyerek vagyok. (Ennek ellenére bekerültem egy elit gimibe, ahova a nővérem is járt és most itt 4-es jegyeim vannak a fontosabb tárgyakból.) Viszont csak nemrég jöttem rá, hogy bennem több is van, nem egy huligán, buta gyerek vagyok, egyszerűen nekem más stílusban kell tanulnom.

Sikerorientált vagyok, amúgy.

A matek, fizika, biológia nagyon nem mennek jól, viszont a kémia érdekel de sajnon komolyabban nem tudnék foglalkozni vele a matek miatt). Az infóval ugyanígy vagyok. Szeretek mindent, ami számitógépekkel kapcsolatos - a környezetem szerint értek is hozzájuk, de sosem kaptam emelt képzést infóból. Viszont a mtek miatt ez is ki van lőve.


Nem tudom, hogy van-e nyelvérzékem. Általánosbn egy nagyon rossz német tanárom volt, aki tényleg gyűlölte az egész csoportot, engem különösen. Azonban így is van már egy fél középfokú nyelvvizsgám, évvégére a másik felét is meg akarom csinálni.

Angolul gimiben kezdtem tanulni, nem meg még olyan jól, de ez könnyebb, jobban is haladok vele mint a némettel.


Az irodalmat, nyelvtatn nem szeretem, de a jegyeim jók belőle.

A törit és a földrajzot szeretem, kifejezetten az előbbit. Nem tudom, hogy emeltezzek-e belőle (nyilván csak akkor fogok, ha a felvételi tárgyam lesz, különben nem sok értelme van).


Hobbijaim közé tartozik a sorozat-nézés, számitógépes játékok (kedvenceim az animék és a LoL :D).

Az anime imádatom miatt kdveltem meg a japán nyelvet.

Nézegettem, hogy van keleti nyelvek és kultúrák szak japán szakiránnyal - japánspecifikus médiaismeret specializációval. Ez elég érdekesnek hangzik. Szerintetek képes lehetek elvégezni azt?


Még az NKE-n vannak szimpatikus szakok: katasztrófavédő vagy rendőr szakok. A fizikumom meglenne hozzá, de kételkedem magamban.


Szeretnék valami ezekhez hasonlót találni, amire alkalmas lehetek, tudnátok segíteni?


2016. szept. 26. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi legyél, de annyit azért tanácsolnék, hogy a kémia és az infó irányt csak amiatt ne vesd el, mert nem megy a matek. Nekem sem ment, de valahogy túléltem, ha már a cél érdekében kellett, én amúgy programozó vagyok. De akik egyetemi szintű kémiát tanultak ismerőseim, azok között is vannak nem túl jó matekosok.
2016. szept. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De már az emelt kémia érettségi sem menne, mert nehéznek találom a matekjét.
2016. szept. 26. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!