Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kilátástalannak érzem a...

Kilátástalannak érzem a helyzetemet. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Gyógypedagógia szakon tanulok. Sajnos a képzésem során csúsztam, már túlléptem a képzési időt (4 félévvel).


Gyakorlati képzésem sem volt folyamatos ez idő alatt - a tárgyak egymásra épülése miatt, és egy családban előforduló betegség is hatott a dolgokra.


A mostani nagy gyakorlati helyemen többségében eddig (igaz ez volt az első gyakorlati hét) nem volt minden zökkenőmentes. Sajnos nem tudtam az első vázlatokat időre elkészíteni, később el is kellett halasztani 3 órát emiatt a többi vázlat időben el nem készülése miatt. A gyerekek viszont egész más, nagyon aranyosak.


Azt mondta az egyik illetékes hogy ha ez így megy tovább nem fogom tudni megcsinálni a gyakorlatot.


Nagyon furcsa ez nekem, mivel a korábbi iskolákban jó tanuló és szorgalmas voltam. Itt a fősulin sem veszem fél vállról a dolgokat csak szeretek alapos lenni - emiatt szoktam kifutni az időből (mindez az utóbbi félévekre lett jellemző) - nagyon szeretnék megfelelni a felém támasztott elvárásoknak.


Édesanyám azt támogatja hogy fejezzem be az iskolát a belefektetett idő miatt, de kételkedem magamban,abban hogy megtudom csinálni. Valamint rendkívül szánalmasnak is érzem magam, aki még az életet sem érdemli meg.


Gyakran megfordul a fejemben, hogy jobb lenne ha kilépnék az ablakon, hogy az életem nem ér semmit........ egy fabatkát se.......


Hogyan tovább?


2016. okt. 14. 16:29
 1/4 A kérdező kommentje:
és az órákon sem voltak zökkenőmentesek a dolgok. Be kell hogy valljam azért választottam ezt a szakot mert a nagymamám tanított - szegény már nincs köztünk és így szerettem volna még közelebb maradni az emlékéhez.
2016. okt. 14. 16:34
 2/4 A kérdező kommentje:
az önbizalom tekintetében - az édesapám soha sem biztatott, azt mondta hogy a műsorújságit kívülről tudom, és hogy később majd kukás lesz belőlem. Az otthoni légkör az ő részéről nem volt igazán stabil.
2016. okt. 14. 16:49
 3/4 anonim ***** válasza:
A legnagyobb jóindulattal mondom, mert döntő fontosságú lehet a jövődre nézve: keress egy pszichológust, akivel el tudsz beszélgetni az érzéseidről. Nekem, amikor megborultam picit, iszonyú sokat segített, már az is, hogy valaki érzelmi érintettség nélkül végighallgat és rávilágít néhány pontra, amit talán nem megfelelő szögből néztem. NEked is ezt javaslom. A pszichologuskereso.hu-val keress egyet a közeledben és látogasd meg, 5-10 beszélgetés és át tudod gondolni az életed. Ő nem fogja helyetted megoldani, de segít átgondolni.
2016. okt. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megint sikerült csúsznom 3 óravázlattal - nem tudtam határidőre elküldeni őket. Pénteken a tanár velem való elbeszélgetése után, ami az aznapi vázlatommal volt kapcsolatos - nagyon magamba zuhantam........... az élettől is elment a kedvem

Egy semmit érő embernek érzem, egy idiótának........... végül nélkül tudnám magamra mondani a hasonló jelzőket!


Ezért arra gondoltam - mivel említette az egyik tanár a gyakorlati iskolában, hogy ha ez nem változik a második gyakorlati héten sem, akkor kénytelen a sulis vezetőknek szólni és a főiskolai gyakorlatvezetőmnek is - hogy megköszönöm azt hogy fogadtak, a sok segítséget és türelmet, de sajnos nem tudom tovább folytatni a gyakorlatot, így gondoltam:


Tisztelt........


............ vagyok, gyógypedagógia szakos hallgató. Az idei tanévben fogadtak engem Összefüggő gyakorlatom közoktatási részére. Megszeretném köszönni Önöknek a segítséget, hogy fogadtak iskolájukban,helyet és lehetőséget biztosítottak számomra gyakorlatom elvégzésére. Köszönöm kollégáinak is az irányomban mutatott segítséget, türelmet, odafigyelést.


Sajnos azonban magánéleti problémáim miatt nem tudom folytatni megkezdett gyakorlatomat. Hálásan köszönöm a felém tanúsított jóindulatukat.


Megértését önnek és kollégáinak előre is köszönöm,


Tisztelettel,

.....................


Ez így jó lenne? - ha ezt írnám meg az igazgatóhelyettes asszonynak?

2016. okt. 17. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!