Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata átjelentkezésben másik egyetemre?

Figyelt kérdés

Ha ugyanazt a szakot szeretném más egyetemen folytatni, akkor félévkor átjelentkezhetnék? Valaki volt már hasonló helyzetben?


Köszönöm előre is!


2016. okt. 14. 18:33
 1/1 anonim ***** válasza:

MINIMUM 2 félév után jelentkezhetsz csak át - ez tuti, előírás!


Nagyon valószínű az is, hogy csak fizetősre vesznek át, mert ha megüresedik egy állami hely, az egyetem a saját diákjaival szereti feltölteni az üres helyeket, nem egy "jövevénnyel" - de persze nem lehetetlen átkerülni, csak elsőre szinte biztos, hogy önköltségesen leszel.


Az sem biztos, hogy egyáltalán átvesznek.

Meg kell keresni az egyetemet, ahova mennél, hogy egyáltalán vesznek-e át diákot, ha igen, milyen feltétellel.

Feltételek lehetnek pl hogy legyen minimum 70 kredited, vagy hogy 70 kredit + 4,5-ös átlag minimum, sőt, azt is megmondhatják, hogy milyen átlag alá NEM MEHETSZ ha átvesznek.

Egyébként simán mondhatják, hogy bocsi, nem vesznek át senkit sem.


Én ennyit tudok, nekem is majd az első vizsgaidőszak után lesz aktuális a dolog, majd akkor megkérdezem a célegyetemet.

2016. okt. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!