Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetek így tolmács a későbbie...

Lehetek így tolmács a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Már régebben is tolmács akartam lenni, de aztán ez halványodott. Most elkezdtem az egyetemet egy mérnöki szakon és nagyon nem az én világom, ezért eszembe jutott, hogy anglisztikára mennék. Mindig is szerettem az angolt, most pedig tudnék nyelvvizsgázni franciából és természetesen angolból letenném az emeltet. Gondolom ez így jó irányba mutat a szakmához, viszont levelezőn szeretném csinálni, az anyagiak miatt, hogy dolgozzam mellette. Van így ennek értelme?

És egyébként milyen az anglisztika levelezőn? Teljesíthető? Bármilyen információt szívesen fogadok.

Köszönöm előre is! 19L


2016. nov. 4. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze, van értelme. Abba az irányba kell menni, amihez van tehetséged.

Ha neked a nyelvekhez van affinitásod, akkor hajrá!


Amúgy milyen mérnökit kezdtél el, és minek, ha nem érdekel?

2016. nov. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Környezetmérnökit, mert érdekelt a környezetvédelmem. De nem eléggé, mert én ezt nem fogom végigcsinálni :D


Levelezőről tudnátok mondani néhány infót?

2016. nov. 4. 18:57
 3/4 anonim ***** válasza:
A felvi.hu-n nézegesd a lehetőségeket.
2016. nov. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Rengeteg nyelvi szak van, egyetemen tanulhatsz fordító specializációt is, aztán pedig mesterképzésen van ELTE-n és BME-n is tolmácsképzés. De anglisztika mellet diákmelót is vállalhatsz szép fizukat lehet összeszedni, a koli meg nem sok. Lehet érdemes nappalin csinálni.
2016. nov. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!