Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez az Iskola hibája vagy kié?

Ez az Iskola hibája vagy kié?

Figyelt kérdés

Van egy szak,Okj-s ahova jelentkeztem, nyáron még nem volt semmi, illetve nem láttam vizsgakövetelményekbe, hogy matekot kérnék. Viszont éretségit nem kértek a szakhoz. és vizsgakövetelménynek, vagy bemeneti követelménynek sehol nem irták le hogy mik lesznek, miket fognak kérni pontosak.. Leirták a Müszaki tárgyakat mik lesznek. Viszont akkor fogalmam sem volt róla hogy ilyen nehéz lesz.. Ugyanis kell hozzá matek és fizika. Tanultam régen, de Matek sosem volt az erősségem, van egy csomó hiányosságom. nekem ez a második ingyenes Okj-m egy következő már fizetős lesz..

Én részemről jogosnak érzem a felháborodásom, mert az iskola mulasztott. Nem irta le információkba pontosan mik lesznek. Ha ezt tudtam volna, egészen biztos hogy elgondolkozom rajta hogy érdemes e jelentkezni, de ha nem is, akkor legalább még iskola kezdés előtt neki esek és elkezdek tanulni..

A tanár eléggé leszrja, hogy kinek milyen képességei vannak, ő bemegy, felirja a képleteket a táblára és mindenkinek tudnia kell, mindenkinek értenie kell.. és csodálkozik hogy hát hogy nem lehet ezt érteni.. Nagyon felszinesen adja le az anyagot, öreg is, alkalmatlannak tartom tanárnak. De ő nyilván leszrja mert csak bemegy, leadja az anyagot időre. Nincs az hogy egy témába belemenni mélyebben és megértetni, elmagyarázni. Az biztos hogy én nem tudok megérteni megtanúlni 1 hét alatt olyan anyagrészt amiből hiányosságaim is vannak. Igy nem számitok semmi jóra, nem is látom sok értelmét, bemenni és vergődni, azért mert nincsenek meg az alapok, nekem a tanulásra mindig is több idő kellett.

Nem tudom mit csinálhatnék?


2016. nov. 6. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:
És ha interneten utána olvastál volna? Én mindennek utánaolvasok, mielőtt nekikezdek.
2016. nov. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az azért elvárható minden értelmes embertöl, hogy tudja, ahol MÜSZAKI tárgyak vannak, ahhoz matematika meg fizika szükséges.


Nem az iskola hibája, hanem a te hülyeséged, ha meglepetésként éret, hogy szükséged lehet ezekre a tárgyakra is.


Amit most tehetsz, hogy nekiállsz otthon - egyedül vagy magánórán - sürgösen megtanulni azt, amit nem tudsz.


A tanár meg azért nem magyarázgatja az anyagot, mert nagy részét már ismerned kellene.

2016. nov. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!