Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakomtól függetlenül bármilye...

Szakomtól függetlenül bármilyen tárgyat felvehetek a következő félévekben?

Figyelt kérdés

Nem igazán értem még ezt az egyetemi tárgyfelvételt.

Néztem, hogy vannak kötelező és szabadon választható tárgyaim, de ezekből nem jön ki sehogy a kellő kredit szám. Szóval akkor most milyen tárgyakat vehetek fel pluszba? Bármit ami szimpatikus és tetszik? Vagy szakonként meg van határozva ez is?


Kerestem már rá, nem találtam semmi használhatót. Nem szeretnék lenéző, nem megfelelő stílusú válaszokat kapni.


Ha ez még fontos lenne a SZE-ről lenne szó.



2016. nov. 12. 00:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Más karok tárgyaiból, bármit, de ezeket az infókat meg kellett kapnod a felvétel utána kapott csomagban, illetve az egyetemi szabályzatokból is kiderül.
2016. nov. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 12. 00:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja csak diploma elott maximum felvehető kredit túllépésért büntetnek ami általában +10% szóval egy bsc szaknak 198 kredit
2016. nov. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Pár hete az egyik tanárom ajánlott egy órát, amit szerinte érdemes lenne fel venni, mert egyszerűen el lehet végezni. De az nincs benne a minta tervben.

Ennek még utána nézek, de amit olvastam abban 210 kreditet kell teljesíteni diplomáig, de a kötelező tárgyakból és a szabadon valasztottakból amik fel vannak sorolva nem jön össze ez a kredit szám.


És azon is gondolkoztam, hogy akkor kiegészítésnek egy másik szak érdekesebb egyszerűbb tárgyaiból vennék fel egy részt, hogy meglegyen a kredit és könnyebben bent maradhassak államin, más részt pedig ha masik szakot is csinálok majd ez után akkor már lennének kész tárgyaim.


Köszönöm mindkettő választ!

2016. nov. 12. 01:09
 5/7 anonim ***** válasza:

" Ja csak diploma elott maximum felvehető kredit túllépésért büntetnek ami általában +10% szóval egy bsc szaknak 198 kredit"


210 kredit kell a diplomához, erre jön rá a 10%. Épp ennek a határán álltam meg és nem kellett fizetnem, tudom hogy így van.


"Pár hete az egyik tanárom ajánlott egy órát, amit szerinte érdemes lenne fel venni, mert egyszerűen el lehet végezni. De az nincs benne a minta tervben. "


A szabadon választható tárgyakat egyszerűen lusták mind beletenni a mintatantervbe. Amit te látsz a Neptunban (már ha az van) és fel tudod venni, az mind jó neked.

2016. nov. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 12. 11:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 180 volt de gyorsan utána nézve valóban van olyan ahol 210 ezt a kérdezőnek kell tudnia náluk mi érvényes csak felhívtam rá a figyelmet
2016. nov. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!