Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idegenforgalmi főiskolán...

Idegenforgalmi főiskolán akármelyik vizsgán milyen kérdések vannak?

Figyelt kérdés
Én csak szakmunkásképzőt végeztem, de nemzetközi buszvezetőként jártas vagyok az idegenforgalomban. Úgy gondolom, simán el tudnám végezni az idegenforgalmi főiskolát. Mik a konkrét kérdések egy esszén, szigorlaton vagy zh-n?

2016. nov. 13. 11:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Turizmust találtam, feltételezem, erre gondoltál. Nézzük először a tárgyakat, a teljesség igénye nélkül:

Matematika 1 (határérték számítás, deriválás, integrálás, mátrixok)

Statisztika -21 (Bayes-tétel, központi határeloszlás, normál eloszlás, exponenciális eloszlás, illetve különböző számítási példák ezek felhasználásával, pont- és intervallumbecslések)

Vállalatgazdaságtan (stratégiai magatartás, emberi erőforrás gazdálkodás...)

Mikroökonómia (hasznosság, profitmaximalizálás elve, vállalati pénzügyek alapjai)

Vállalati pénzügyek (nettó jelenérték, belső megtérülési ráta...)


Ez csak az első féléves tárgyak egy része.


Illetve itt van egy felvételi követelmény fogalomlista és ellenőrző kérdések turizmus mesterképzésre, ami általában meg szokott egyezni az alapképzés végén lévő államvizsga kérdésekkel. (Az részletkérdés, hogy a Corvinuson nincs államvizsga, de gondolom ezt tanulják 3 évig.)

[link]

[link]


El tudod végezni?

2017. máj. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!