Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen következménye lehet...

Milyen következménye lehet annak, ha elmondom a szakdolgozat témámat valakinek és azt is, hogy konkrétan miről írom?

Figyelt kérdés

A számomra nagyon fontos kérdés, mert nagyon bosszant a dolog, nagyon hálás lennék a válaszadóknak.

Most vagyok végzős (nem szeretnék konkrétumot írni, hogy milyen szak, munka, stb. csak a kérdés szempontjából lényeges dolgokat) és írom a szakdolgozatomat, közben dolgozom, szakmai gyakorlaton vagyok. A munkahelyen a munkatársak és a főnök is megkérdezte (már amikor ott dolgoztam, csak úgy társalgás közben), hogy miről írom a szakdolgozatomat. Én elmondtam a témát és azt is hogy nagyjából, hogy fog kinézni, mik az elképzeléseim.

Az igazság az, hogy nem egy átlagos szakdolgozat téma kicsit sokat vállaltam (és egy kicsit talán már meg is bántam, de ez most nem ide tartozik), de már úgy néz ki, hogy befogom tudni fejezni.

Attól félek, hogy valaki esetleg nem a legjobb szándékból esetleg bekavarhat a dologba(pl. lenyúlja vagy bármi más) Nem tudom, hogy mi lehet belőle ezért is kérem a véleményeteket, hogy tisztában legyek vele van veszély vagy sem, és ha igen tudni szeretném, hogy mi. Köszönöm előre.



2016. nov. 21. 23:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Nagyon sok munkám van benne, ezért is idegesít.
2016. nov. 21. 23:35
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tudnák lenyulni?
2016. nov. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ezért is kérdezem
2016. nov. 22. 00:13
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Hogyan lehet egy temat lenyulni? Plagizalni lehet maximum, de az meg ugyse fog atmenni sehol sem, ppane ugyanazon az egyetemen. Ugyanarrol a temarol meg irhat barki ugyanugy, ahogyan te is.
2016. nov. 22. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Hacsak neem egy konkrét cég példáján mutatsz be valamit (mert ilyenkor X évre lehet titkosítani a szakdogát) lényegében bárki bemehet az egyetemre és elkérhetiajd a kész szakdogád és elolvashatja, van amikor az egyetemi tárhelyre pl moodle fel is teszik. Ezt ha valaki egy az egyben a sajátjának tűntetné fel vagy kiollozna részeket kiderülne, ma már alap hogy kiszűrik a plagizálást (vannak erre szoftverek, amúgy is ellenőrzik, de ha valaki plagizál az általában nem azért próbálkozik, mert olyan ügyes, ergo egy komolyabb téma esetén a szakdoga felelős még jobban odafigyel). Amíg írod senki nem tudja elvenni, max hasonló témában tudna írni, de hacsak nem végzős egyetemista munkatársaid meg főnököd van gondolom csak auért kérdezték hogy legyen miről beszélgetni. A szakdoga azért nem olyan, amit ennyire titkolni szoktak. Hacsak valaki szó szerint fel nem töri a géped és el nem menti magának az anyagot,a tiédet meg törli nem tudja elvenni, de még akkor is ott can hogy a szakdogaert felelos tanarod vagy konzulensed igazolni tudja hogy az a tied mert ahogy haladsz ugyebar kell kuldened reszeket hogy hogyan allsz. Ezek után nincs jobb ötletem hogy lenne neked ebből bármi károd, feleslegesen izgulsz.
2016. nov. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell félned. :)
2016. nov. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez pusztán paranoia
2016. nov. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!