Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudok kiiratkozni az...

Hogy tudok kiiratkozni az egyetemröl?

Figyelt kérdés

Az lenne a helyzett hogy még nincs vizsga időszak de rá jöttem hogy ez a szak nem hozzám illik. És ezért hanyagoltam is hogy bejárjak és eljött az idő, hogy egy másik szakot keresek amit már kinéztem de az már lehet nem az egyetemen lesz hanem másképzésben. És azt akkarom meg tudni hogy jár-e vele valami vagy nem? Mivel államilag támogatott vagyok és most első éves.


Még azt szeretnem kérdezni, hogy a keresztfélévre tudnék e jelentkezni vagy arról lemaradtam már?



2016. nov. 26. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj passzív félévre következő félévtől (mehetsz diákmunkára, illetve megmarad a TB-s ellátásod ezáltal). Ha már felvettek máshova, elég akkor kiiratkozni. Keresztfélévre nem tudsz már jelentkezni.
2016. nov. 27. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ezt hogy tudnam meg oldani??
2016. nov. 27. 15:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem teljesíted a tárgyakat, akkor kreditbüntetést kell fizetned, és ezután lehet kiiratkozni.


Mindenképpen elkellene menned a tanulmányi osztályra, vagy hallgatói szolgáltatói központba, vagy ahogy nevezik nálatok, és érdeklődni a továbbiakról. Lehetséges, hogy elegendő neptunon, de az is lehet, hogy gyorsabb, és biztosabb ha egy általuk adott nyomtatványt töltesz ki.


A kiiratkozást is, és a passziváltatást is csak a félév végén lehet megtenni, mivel most aktív a hallgatói státuszod (betegség- szülést is annak veszik- és halál esetén lehet megszakítani-rövidíteni a félévet).

2016. nov. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mire ertheto a kredit buntetes?? Nem tudok vizsgazni es nem tudom azt meg tenni amiatt is lehet?? Ha igen akkor mindegy.. Mivel olyan dolgaim voltak hogy nem tudtam bejarni lassan 3 honapja....
2016. nov. 27. 17:41
 5/7 A kérdező kommentje:
De ha jol tudom 2 felevben kell meglennie nem??
2016. nov. 27. 17:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez kreditbüntetés pl. a BME-n úgy van, hogy csak az újra felvételért kell fizetni (asszem 1800 Ft-ot kreditenként). Ebben a félévben már nem tudsz passzív félévre menni. Esetleg megpróbálhatnál a vizsgákra elmenni csak úgy gyakorlásképppen. Következő félévre beiratkozhatsz passzív félévre, ezzel nyersz félévet, hogy eldöntsd milyen irányba szeretnél továbbmenni.
2016. nov. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha felveszel egy tárgyat, és nem teljesíted, akkor kreditenként kell büntetést fizetned. Mindegy, hogy vizsgára bocsátanak-e, és ott buksz, vagy el sem jutsz a vizsgára, mivel év közben kibuksz (megtagadják az aláírást), a lényeg, hogy felvetted, és nem teljesítetted.

Ezért kell fizetned kreditenként változó összeget pl.: debrecenben ez 1500 forint kreditenként, de sok helyen maximalizálják ezt az összeget, és mondjuk nem lehet egy félévben kifizetned emiatt mondjuk 40 ezernél többet, ezt neked kell megtudakolnod.

Kivéve akkor nem kell fizetned, ha valamilyen problémád miatt nem sikerül pl.: orvosi gond miatt, vagy olimpiára mész, vagy külföldre mész, vagy kutatás, vagy családban történt valami- pl.: halál- stb stb

Ezeket külön kell megbeszélned az illetékesekkel, hiszen nem tudjuk a gondod, és az intézményt sem.

2016. nov. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!