Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdaságinformatikus és...

Gazdaságinformatikus és hasonló képzésekről (pl. mérnök informatikus) mekkora a kibukási arány?

Figyelt kérdés

Eléggé vonz a gazdasági informatikus képzés, viszont nem vagyok valami penge, főleg matekból. Gondolkodtam, hogy jelentkeznék, és e pár hónap alatt felhoznám magam, hogy legalább egy 80-85%-os érettségit újra letegyek belőle. Idei kettes lett, igaz matekra kivételesen nem igazán készültem, mert nem volt akkor még egyetem kilátásban... :D


Sajnos nem rendelkezem erős képességekkel, csak nagy szorgalommal. Érettségi szóbelire is RENGETEGET (másfél hónap alatt napi tíz órákat) tanultam, és így is csak egy átlagos-négyes szint lett, sokan mások egy szót sem olvastak a tételekbe, és még "kitüntetést" is kaptak, annyira jól szerepeltek... Nem értem a logikát...


Tudom, nem jó dolog az összehasonlítás, de ha magas a kiszóródás, akkor lehet hanyagolom, mert biztos, hogy csak a szorgalom nem elég, a képességek ugyanolyan fontosak (tapasztalataim szerint inkább az a döntő) :/


Az idő pedig pénz, és a csalódástól is szeretném megkímélni magam. A szorgalom, amit beletudnék fektetni, de mint írtam, elég nehéz a felfogásom. Hogy miért, még nem jártam utána, valószínűleg így születtem...


Várom az őszinte válaszokat, személyes tapasztalatokat. Köszi


2016. nov. 27. 21:08
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és igen, gazdaságinformatikus képzésen ha jól tudom fizika nincs, csak mérnökinfón?
2016. nov. 27. 21:10
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetemfüggő. Van, ahol nem az informatika/matek részét részesítik előnyben, ezért kisebb a bukási arány, de ott is magas. Nálunk kb 10 % végzett a jelentkezőknek. A csúszókat is beleszámítva.


Ha szorgalmas vagy, akkor elvégezhető. De főként a matekra kell ráfeküdni, mert kettessel esélytelen.

2016. nov. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

10% ?? Úristen! Az nagyon kevés. Én ide jelentkeznék: [link]


Van bőven matek a tantervben...


Hát akkor ez elgondolkodtató... Még várok véleményeket, bár nyilván nekem kell meghozni a végső döntést, de nem akarok elpazarolni 1 évet az életemből. Nyílt nap mekkora betekintési lehetőséget nyújthat?

2016. nov. 28. 20:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben megpróbálnám . Főleg gazdinfót, mérnökinfón jelentősen fontosabbak a természettudományi ismeretek.

A kibukás az infós szakok közül gazdinfón a legalacsonyabb, de nyilván matek mindenhol kell, ami szór azért.

Felkészüléshez esetleg érdemes az analízist elkezdeni tanulni már egyetem előtt.


Ha nem sikerül, és ott kell hagynod, az se kidobott idő, hiszen ragad rád valami tudás, plusz rengetek új embert ismerhetsz meg, ami azért hasznos :)

2016. dec. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Informatika matek nélkül?? Nem értem miért erolteted ezt, ha ennyire nem megy a matek. Az informatika szüloatyja a matematika, egyetemen a többféle matek mellett még van számítástudomány, stb. hogy a progamozást ne is említsem.

Én gazdinfón vagyok, dolgoztam már, tanultam közgazdász szakon is és még én is megszenvedek sokszor ezekkel, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy ha sikeres akarsz lenni, akkor azzal foglalkozz, ami jól megy neked. Egyre többen jelentkeznek informatikára, itt is növekedni fog a versenyhelyzet, nem azok fognak kelleni, akik összeszenvedték a diplomájukat valahogyan.. (ha te lennél egy cégvezeto helyében olyat alkalmaznál, aki örül, hogy eljutottt a diplomáig vagy akin látszik, hogy gyerekjáték neki az egész és rá lehet bízni bármit? Itt cégvezetok pénzei forognak kockán, nem fognak senkit sem megszánni havi százezrekkel, mert bukdácsolt az illeto. biztos van rengeteg dolog, amiben jó vagy és még szereted is ( a matek nyilván nem a legkedvesebb tárgyad) inkább próbáld azt kideríteni, hogy te miben lennél sikeres.

2016. dec. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%

Utolsó vagyok:


A mérnökinformatikus-képzésre mindez hatványozottan igaz. Talán csak maga a matematika szak igényel matekosabb beállítódást annál a szaknál. Még a többi mérnök képzés is egy fokkal könnyebb.. (kicsit olyan, mintha mindenáron azt akarnád tanulni, ami nem megy neked :D )

2016. dec. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fizika valóban nincs, de nem az lenne a legnehezebb dolog, ha már a többi tárgyat elvégzed. Hozzátenném, hogy nálunk elvlleg az üzelti tárgyak vannak többségben ( közgázos egyetemre járok) és így valamivel könnyített a képzés, de így is kb matekra épül majdnem minden, a többi hasonlóan matekos gondolkozást igényel, ez nem az a szak, ahol bemagolásra kapsz jegyet. Ha szorgalmas vagy, de nem könnyű a felfogásod szerintem megéri akár magolós szakot választanod pl. , mert itt órákon egész nap használni kell azért valamennyire a gondolkodásod különben nem érted az anyagot és hát ha nagyon lemaradsz meg már annyi...
2016. dec. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!