Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem és szakirány váltással...

Egyetem és szakirány váltással kapcsolatos kérdéseim?

Figyelt kérdés

Hali ! 3 féléve járok egy egyetemre, de váltani szeretnék egy másik egyetemre és különböző szakra újrafelvételivel. Eddig állami ösztöndíjas hallgató voltam. Íme a kérdések:


1. A neptunban ki kell jelentkeznem az egyetemről vagy csak passzívra tenni magam ?


2.Ha fél év múlva akarok újra felvételizni, kell-e fizetnem az eddigi félévekért?


3.Ha nem teljesítem a felvett tárgyakat, (tegyük fel 20 kreditet érnek) kell-e fizetnem , valamint az előző félévben nem teljesített kreditekért?


4.A kihagyott félévben tudok-e "diákként" munkát vállalni?


5.Megtehetem-e azt, hogy egy tárgyból leérettségizek (amiből tavaly előtt nem) és azt számíttatom bele a pontszámomba?


6.Ha az 5-ös igen, akkor a előző sulimban kell érettségiznem, be kell-e mennem oda valami papírt elintézni?


Előre köszi a válaszokat, ha esetleg tapasztalatból írtok kérlek azt is jelezzétek.



2016. dec. 5. 01:55
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Neptunba állítsd be magad passzívra következő félévben (később, ha már felvettek máshova ki is iratkozhatsz)

2. Most nem (viszont az új szakodon már csúszás nélkül kellene oklevelet szerezned, mert a másfélévszeres idő az első képzéstől számítódik)

3. Ez egyetemfüggő szerintem, BME-n pl. tárgy újrafelvételért van díj (1800 Ft/kredit).

4. Igen, ha 25 év alatt vagy

5. Igen

6. Nem kell, de lehet (emelt szint esetén valószínűleg nem tudsz ott érettségizni, középszinten minden további nélkül). Amúgy beadhatod megyei kormányhivatalban is a jelentkezést, és akkor beosztanak valahova és oda mehetsz vizsgázni.

2016. dec. 5. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Egy dolgot nem értek, ki tudnád fejteni ?


Azt írtad, hogy csak akkor nem kéne fizetnem ha csúszás nélkül végig csinálnám a kövi szakot. Viszont én úgy tudtam , hogy az állam 12 ösztöndíjas félévet biztosít, amiből már 3at elhasználtam, szóval maradt 9 , viszont én 6 féléves szakra mennék. Ez azt jelenti , hogy megengedett lenne a csúszás, nem ?

2016. dec. 5. 19:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Másfélszeres időn belül kell végezni, de első beiratkozástól kezdve (a passzív félév egy félévvel kitolódik a határidő). Szóval így pontosan 5 év alatt kéne végezned, azaz a 6 féléves képzéssel nem szabadna csúsznod.
2016. dec. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha mégis csúsznál, akkor az első képzés felét (1,5 félév költsége) vissza kéne téríteni.
2016. dec. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!