Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogász/Igazgatásszervező/Igazs...

Jogász/Igazgatásszervező/Igazságügyis hallgatók! Ti hogyan tanultok meg ennyi mindent?

Figyelt kérdés

Igazságügyis hallgató vagyok a DE-ÁJK-n, ugye vészesen közeleg a vizsgaidőszak. Nekem most 7 tárgyból kell vizsgáznom. Polgári eljárásjog, Polgári jog, Jogtudomány és ilyen fincsi dolgok.:) Nektek mi a tanulási módszeretek a több száz oldal tananyagra? Tárgyanként van minimum 50-60 oldalam(nem szellős jegyzet, hanem tömör pdf), van,amiből több, mint 100, pl a polgári jog 150.:D

Én nagyon béna vagyok, mert úgy tanulok, hogy magolok... Ami egyrészt értelmetlen, mert elfelejtek sok mindent, másrészt képtelenség ennyit magolással tanulni és még jól is sikerüljenek.

Szerintetek hogy kellene jól elsajátítanom?Ti hogy tanultok?


2016. dec. 9. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én jogász szakon vagyok.

Ez a félévem most halál, nem megy a tanulás. :/ A magolás teljesen rossz megoldás amúgy.

Én az elmetérképet alkalmazom, illetve az ismétlés. Legjobban az vált be, ha felmondom magamnak: már tanulás közben hangosan úgy mondom az anyagot, mintha felelnék belőle.


(Megj.: Irigyellek a 60-150 oldalas tárgyak miatt. Nálunk a polgári jog 1. vizsga 1200 oldalból volt. A római jog szigorlat 500, stb.. :) )

2016. dec. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1200 oldal? Az hogy jött össze, még az egész PTK sincs annyi.:D

Köszönöm a válaszod, ment a zöld.:)

2016. dec. 9. 11:06
 3/4 anonim ***** válasza:
50-60 oldal? Ne röhögtess... :D Az első hozzászóló első vizsgája, na az mennyiség, ha tényleg 1200 volt. Nem leszólni akarlak, vagy valami, én orvosis vagyok, szintén 7 tárgy, de úgy 300 és 2000 között változik. Úgyhogy valahogy rázódj bele, mert ez csak rosszabb lesz. Másrészt nézz utána az asszociatív tanulásnak, ha nem megy a magolás, így majd fog.
2016. dec. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1200, 2000 ne nevettessetek. Max. együtt. Soroljuk fel szépen a PJ I. tankönyveket, melyik ez a táltosképző? (Egy 1200 oldalas vizsgám volt, a 3 féléves szakigazgatási szigorlat az álligon - ennyi soha nem kellett ELTE ÁJK-n sem). Amúgy nem az oldalszám a mérvadó önmagában, hanem hogy ki, hogy, mit kér számon (20 elemű felsorolás, és társaik, plusz lásd át a jogterületet). Illetve: eljárásjogból váratlan tételes anyagi jogi kérdések tömegével 3. féléves anyagból 8. féléven. Majdnem mondtam, hogy ez nem szakvizsga, kérem...
2017. febr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!