Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha Egyetemistaként nem szerete...

Ha Egyetemistaként nem szeretek olvasni mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Szóval már 3 éve egyetemre járok ahol elég sokat kell olvasni. Általában mindig az a vége hogy nagy nehezen elolvasom a dolgokat mert tudom h. kell de nem köt le és nehéz sokáig figyelni. Uaez van szépirodalommal is. Nincs olyan regény ami érdekelne. A kötelezőket is csak azért olvastam el mert kaptam érte jegyet. Mialatt olvasok arra gondolok h. legyek már meg vele és mehessek kockulni. (nem játszok meg semmi csak hülye videókat nézek meg ilyesmi) Szerintetek mit kéne tenni?
2016. dec. 10. 05:04
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Abbahagyni az egyetemet, és elmenni segédmunkásnak!
2016. dec. 10. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Abbahagyni a kockulást és olvasni!
2016. dec. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Nincs olyan, hogy nem érdekel semmi, amit olvasol. Nyilvánvalóan csak nem olyat tanulsz, ami neked való. Szerintem be kéne látni a függőségeket, letenni és tartalmas életet élni. Ez egy komoly jele annak, hogy pazarolod az életed. A sikeres emberek tudják, hogy merre mennek, mit akarnak elérni, ahhoz mi kell, és tesznek érte. A többi meg hülye videókat néz a neten, és fizet annak, aki megdolgozott azért, hogy jó szakember legyen. Dönts, hogy te melyik akarsz lenni és tegyél érte, így vagy úgy.
2016. dec. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Regen az ilyenek mint te nemhogy egyetemre nem mentek hanem le sem érettségiztek.
2016. dec. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Iratkozz ki, időpocsékolás, csak foglalod a helyet és emészted az állam pénzét. Menj el árufeltöltőnek!
2016. dec. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ok szóval látom többen nem értették a kérdés lényegét de nem baj segítek. Nem lazulok az egyetemen mert int írtam "mindig az a vége h. nagy nehezen elolvasom". Egyébként kedves "menj el szakmunkásnak" című kolléga, megsúgom h. véletlenül még a jegyeim is jók. A kérdés lényege: mit tegyek h. megszeressek olvasni?
2016. dec. 10. 23:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyetemi jegyzeteket nem szeretnek általában olvasni, vagy nem minden jegyzetet szeretnek olvasni.


Készíts jegyzeteket, figyelj a sebességre, szócsoportokat olvass, próbáld elképzelni amit olvasol, vagy társítani meglévő ismereteidhez, ne mindig magadban olvas, akár félhangosan is. Minden zavaró körülményt, zenét kapcsoljál ki.

Gyakorolni kell, azt ha gyakorlod, majd megszereted az olvasást. Gyakorlat teszi a mestert ebben is, azt aminek mesterei vagyunk azt szeretjük csinálni.

2016. dec. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Lassan is megy az olvasás, vagy csak nincs kedved? Az is lehet hogy diszlexia miatt van. Ha régóta így vagy vele, akkor lehet, hogy egy vizsgálatot megér. Nyelvtanulás például hogy megy? Ha ott is vannak nehézségek akkor az utalhat arra.

Egyetemen mit tanulsz?

2017. jan. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!