Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem-, illetve szakváltás?

Egyetem-, illetve szakváltás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves egyetemista lány vagyok, idén ősszel kezdtem el turizmus és vendéglátás szakot Budapesten. Sosem érdekelt különösképpen ez az irány, legalábbis nem olyan szinten, hogy ilyen téren akarjak elhelyezkedni, mégis hagytam (tudom, vessek magamra), hogy a szüleim rábeszéljenek és eltérítsenek a személyes álmaimtól. Arra, hogy ez a szak mennyire nem nekem való, most az első félévem világított rá, ugyanis szorító mellkassal és keserűséggel jártam be minden egyes nap az óráimra, semmi sem tetszett vagy fogott meg, végig az járt a fejemben amit valójában csinálni szeretnék. Most, hogy lezárul az első félév, nem tudom ezt a boldogtalanságot tovább magamban tartani, így elhatároztam magam, hogy váltani fogok. (A szak, amire járni szeretnék nem csak másik karon, de másik egyetemen is van.)

Keresgettem a neten hogyan működik ez az egész - elég tudatlan vagyok még ilyen téren -, de szinte semmi hasznosat nem találtam.

Valaki tudna nekem segíteni ebben esetleg? Hogy néz ki ez a folyamat, hányadik félévemig tudok váltani, meddig ingyenes, passziváltatás, stb.

Nagyon megköszönném!!



2016. dec. 11. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nagyon nem akarsz bejárni, passziváltathatod a következő féléved (ez nagyon egyszerű, a neptunban regisztrációs héten a bejelentkezésnél aktív helyett passzívra állítod magad), elmehetsz dolgozni, és jelentkezhetsz a felvi.hu-n a vágyott egyetem(ek)re - ugyanúgy, mint a jelenlegire. Tudtommal egymás után 2 félévet lehet egyhuzamban passziváltatni. Szerintem ez nem kerül pénzbe, ha pedig önköltségesen vagy, akkor nem kell a tandíjat fizetni.

2016. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy jelentkezel felvi-n, mint erre a szakra. Aztán ha nagyon nem bírod akkor a második szemesztert passziválod és inkább dolgozol vagy felkészülsz a másik szakra vagy amit akarsz.Váltani bármelyik félév után lehet, mivel valószínűleg teljesen másmilyen szakról van szó ennek a szemeszternek a kreditjei nem számítanak, mert nem tudják beszámítani, ha nem gazdasági szakra váltasz. Ingyenes alatt arra gondolsz hogy meddig nem kell tandíjat fizetned? 12 állami szemesztered van, hacsak nem osztatlanra mész át maradt 11 (feltéve hogy most is államin vagy és a második szemesztert passziváltatod). Aztán ha felvesznek a másik szakra akkor kiiratkozol, addig azért nem éri meg, mert vannak diákmelók amiket passzívan is vállalhatsz, meg azért 1-2 előnye is így akad, viszont diákra matricát nem kapsz passzívon vagyis nem tudsz sok diákkedvezményt érvényesíteni. Az új szakra meg beiratkozol és kb olyan mintha ez az év meg se történt volna (leszámítva hogy ha államin vagy egy támogatott szemesztert ellőttél).
2016. dec. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Közben még a kiiratkozás is megfordult a fejemben. Azt nem tudod esetleg hogyan működik? Ingyenesen csak egy aktív félév után tehetem meg, vagy mondjuk egy aktív és egy passzív után is?
2016. dec. 11. 20:29
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló, köszönöm szépen! (Így az előző kérdésem tárgytalan)
2016. dec. 11. 20:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha most szerzel krediteket (sikerülnek a vizsgák), akkor ha nem gazdasági szakra mész a másik egyetemre, a szabadon választhatókba valószínűleg beszámíttathatod, akkreditáltathatod, ha majd akarod, majd meglátod.
2016. dec. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!