Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógypedagógia, nhéz bekerülni...

Gyógypedagógia, nhéz bekerülni, mik a feltételek?

Figyelt kérdés
Sziasztok abban kérném a segítségetek, hogy akik jártasak a gyógypedagógiában,mennyi ponttal vették fel, milyen jegyei voltak középiskolában és melyek a főbb tantárgyak, amik szükségesek ehhez a szakhoz. :) Nehéz bekerülni gyógypedagógiára?

2016. dec. 15. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Remélem, tudod, hogy nem csak egy intézmény indít ilyen szakot, a ponthatár nyilván különböző. A felvételi követelmények tekintetében a legmegbízhatóbb információt az adott intézmény tanulmányi osztályán szerezheted be.
2016. dec. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, nyilván tudom. De szívesen meghallgatnám olyanok véleményét, akik gyógypedagógiát tanulnak. Mennyire nehezek a követelmények, milyenek a különböző egyetemek, ők hogyan élik meg, hogy gyógypedagógiát tanulnak.

Köszönöm a válaszodat mindenesetre. :)

2016. dec. 15. 18:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ELTE-re idén 399 volt a ponthatár. Én szinte végig kitűnő voltam gimnáziumban, de az érettségimet kicsit elrontottam, így 405 pontom lett végül.

Magyar az egyik kötelező érettségi tárgy, mellé jöhet egy idegen nyelv vagy biológia.

Érdemes egy emeltet csinálni vagy egy nyelvvizsgát, hogy legyenek plusz pontok, anélkül nehéz elérni a 400 pontot, márpedig az elmúlt években 399-401 körül volt mindig a ponthatár.

2016. dec. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, és a követelmények.

Volt pár zh-nk, meg beadandónk, de nem volt vészes, most kezdődik a vizsgaidőszak, úgyhogy most kezd nehezebb lenni. Január végén meg tudom majd neked mondani mennyire volt kemény :D

2016. dec. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, a vizsgaidőszakhoz meg kitartást. :D
2016. dec. 15. 22:07
 6/6 anonim válasza:

Én végig kitűnő voltam gimiben, angol emelttel mentem, 426 pontom volt.

Amúgy a biológiára érdemes rágyúrni (még ha nem is érettségizel belőle), anatómiánál nagyon jól jön :)

2016. dec. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!