Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én értek egyet azzal...

Csak én értek egyet azzal hogy a jegyeim nem határozzák meg az intelingenciám?

Figyelt kérdés

2016. dec. 19. 22:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Miért határoznák meg? Ha valakinek magas az IQ-ja, attól még lehet őt nem érdeklő tantárgy, amire xrik magasról.
2016. dec. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
De a helyesírásod igen.
2016. dec. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Szart nem érsz az intelligenciáddal, ha buta vagy, mint a föld.
2016. dec. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
21%

A magyar oktatási rendszer kifejezetten bünteti az intelligenciát, hiszen agyatlan magolást vár el tőled, nem kreativitást.


"De a helyesírásod igen."


Baromság. Mint ahogy feljebb is ecseteltem, az agyatlan szabálykövetés pont nem az intelligencia jele.

2016. dec. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
A jegyek nem számítanak.
2016. dec. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%
Ilyen az iskola...:) De ne bánkódj, majd az életben kamatoztathatod az intelligenciádat ha okos vagy.
2016. dec. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem attól függ. Ha az összes tárgyból éppen csak kettest bírsz összekaparni akkor az eléggé sokat elárul, főleg ha mellette semmilyen területen nem jeleskedsz. Más az ha valaki 2-es a legtöbb tárgyból, de közben kisujjból nyer matekversenyt. Meg megint más aki tényleg sötét mint a bánya, de azért szajkózza hogy a jegy semmit nem jelent. Nyilván aki 5-re bemagol mindent az se feltétlen rendelkezik Einstein szintű intelligenciával. De azért az esetek nagy részében valamennyire tükrözik a jegyek az intelligenciát. Főleg a reál tárgyak esetében jobban látszik, amit meg is kell érteni és nem csak bemagolni, mint pl a matek vagy a fizika.
2016. dec. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
3%
Utolsóra semmiképp ne hallgass, az intelligenciát nem az ember által ismert vagy kitalált matematikai törvényszerűségek ismeretében vagy alkalmazásában mérik.
2016. dec. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Soha senki nem mondta, hogy meghatározzák, de ha intelligens vagy, és semmit nem tudsz kezdeni vele, az ugyanolyan, mintha nem lennél intelligens. Az iskolában nem IQ teszteket íratnak veled, hanem tananyagot kérnek számon. Nagyobb esélyed van az átlátásra és a megtanulásra, ha intelligens vagy. A legtöbb intelligens embernek szoktak olyan területei lenni, amiben kimagaslik, lévén, hogy sok tantárgyhoz jó kognitív képességek nem jönnek rosszul.

Persze, kettes tanulóként is lehetsz intelligens, de baromi buta is. Szerintem a legjobb hozzáállás, ha nem azt boncolgatod magadban, hogy a jegyeid meghatározzák-e az intelligenciádat, és nem ülsz rajta, hogy az az egyes töriből azt jelenti-e, hogy buta vagy, hanem sorra veszed, hogy mit szeretnél elérni és mik a lehetőségeid. Akárhogy is nézzük, tetszik vagy sem, csak akkor dolgozhatsz az intelligenciáddal, ha előtte rendesen tanulod legalább azt a területet, amivel foglalkozni szeretnél, különben pont annyit ér, mintha nem lenne.

2016. dec. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem a matematikai törvényszerűségre gondoltam, hanem a matekhoz szükséges logikára, ami viszont hozzátartozik az intelligenciához. Az IQ teszt is egy logikai feladatsor csak lényegében. Másfelől akkor nem ártana tisztázni ki mit ért intelligencia alatt, tekintve hogy elég sokféle definíciója van. Szerintem ha valaki küszköd a matekkal, mert nem képes egy egyenletet értelmezni, nem érti mi alapján számol annak nem megy a logikai gondolkodás. Ami alapján egy IQ teszten nem ér el túl jó eredményt. Másfelől van aki szerint meg az IQ nem egyenlő az intelligenciával. Amúgy meg hiába intelligens valaki, ha nem tanul és rossz jegyei vannak.
2016. dec. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!