Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha érettségi után kiíratkozok...

Ha érettségi után kiíratkozok a suliból, illetve abbahagyom az iskolát, megkapom az érettségit?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy tavaly már érettségiztem.

Most ötödévre járok egy szakközépbe, technikusira. Ismétlő érettségit teszek matekból.


Érettségi után az iskolát ott szeretném hagyni, munkát keresni, stb, mert szeptemberben már egyetemre megyek (ha összejön)

A kérdésem tehát az, hogy matek érettségi után ha az iskolából kiíratkozom, vagy netán "véletlen" kigyűlik a 30 igazolatlanom (elvileg 27 igazolatlanom van most, gyakorlatilag a tanár szerint több (?), de most ez lényegtelen), akkor az érettségi bizonyítványt megkapom, ugye? Mert az érettségit megcsináltam, igaz hogy utána nem maradtam ott a suliban.


Tudomásom szerint középiskolában van az, hogy addig nem kapja kézhez az érettségi bizonyítványt a tanuló, amíg - ha bukott - nem csinálja meg a pótvizsgát. Vagy ha bukott, akkor az adott tantárgyból nem érettségizhet. Valahogy így van, azt tudom, és a lényeg az, hogy év végi bizonyítványom van sikeres, és szerintem a technikusi teljesen független az érettségitől.


Valaki tud bővebb tájékoztatást, hogy akkor érettségi után abbahagyhatom-e a sulit?


2010. máj. 2. 22:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Hogyne kapnád meg. Valóban a technikusi teljesen független az érettségitől.
2010. máj. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!