Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a piarista gimnázium?...

Vktra kérdése:

Milyen a piarista gimnázium? Mivel foglalkozik?

Figyelt kérdés

2016. dec. 25. 15:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően egy katolikus, vallási iskola kizárólag hímnemű gyerekeknek. Az egy pozitív dolog, hogy az állam nem szól bele a tanításba, de ház hátránya, hogy elnyomják az egyén ambicióját és ráerölteti a tanárok saját, meg-nem-valosult vágyait. Nincs olyan, hogy jó vagy 3-4 tárgyból, minden tárgyból maximumot kell teljesíteni, különben megbuksz. Nekem ilyen volt. Persze hiába nem volt 4esnél rosszabb jegyem felelés és dolgozatokból, a tanár meg akart buktatni. Mert nem voltam szimpatikus.

Mindenesetre eközben semmi értelmeset, vagy érettségihez szükségeset nem tanítottak. Agresszív, manipulatív kommunikáció és fizikailag bántalmazás napi rutin volt a tanításban, amit ott kaptam.

Az osztály főnököm alkoholista volt. És vas rúddal vert minket osztálykiránduláson. Szerencsére vele nem fogsz találkozni mert lassú és fájdalmas halált halt.

A tesi tanár karddal vert minket, ha nem tudtunk megcsinálni egy tesi gyakorlatot. Szintén részeg volt napközben is.

Földrajz tanár kedvenc foci csapata nem nyert, akkor az osztályban villám felelés volt és nagy stressz volt közben nem volt időd végig mondani a választ. Szóval szívás volt.

Az irodalom és nyelvtan tanár nem volt képes elmondani, mi lesz a házi feladat, de számon kérte elég gúnyos és manipulatív módon. Miközben nem adta le az alap gimis anyagot.

Töriből telefonkönyvet tanultunk.


Nem volt udvarunk. Nem tudtunk mozogni két óra között. Tilos volt minden mozgás a szünetben. Nem tudtuk levezetni a felesleges energiát. Minden héten kötelező volt a vasárnapi mise az osztállyal. És ha tartani akartam az eddig megszokott vallási csoportommal a kapcsolatot, lógni kellett az iskolából vasárnap. Mert máshol is 9 vagy 10 órás az ifjúsági mise.

Napi 6-8 óra házi feladatom volt.


A saját fizika tanárom kevesebb pontot adott a közös felvételim javításakor, mint a BME tanára aki javította a felvételim. BME szerint 5ös voltam, piar szerint 4es.


Ha kell még valami infó arról, nekem milyen volt piaristának lenni, írj.


De már másik épületben vannak és más tanárok tanítanak. Frissen végzett diákok lehet mást mondanak, mert más élményeik vannak.

2016. dec. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Úh az tényleg durva. Most az egyik baràtom jàr Piarista gimibe és neki nagyon tetszik. De ott csak papok és szerzetesek tanítanak.

Érdekes mert hallottam màr a tiédhez hasonló storykat. De a tőle hallottak egész màsok. Persze a papok/szerzeteseknek biztosan merőben màsak a tanítàsi szokàsai!.sajnàlom, hogy ilyen rossz élményeid vannak! És köszi a vàlaszod :)

2016. dec. 29. 21:24
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

90es években teljesen más volt a tanári kar. Az egész iskola attól függ, ki az igazgató és ki tanít téged.

Nekem kiégett, agresszív tanáraim voltak, akiknek a tanítás a hatalommal való visszaélésben merült ki, miközben látszott rajtuk, hogy nagyon frusztráltak. Lehet, mára változott. Hiszem, hogy tudatában voltak annak, amit tettek és vallom, hogy sosem kértek azért bocsánatot, amit műveltek.

2016. dec. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez erőteljesen függ attól is, hogy melyikről beszélünk. A piaristák vagy 6-7 intézményt üzemeltetnek az országban. Az #1 válaszoló, ha jól sejtem, a pestiről beszél, és E. Péter bíboros egykori padtársa volt az osztályfőnöke. Jól mondom?


A pesti iskola különleges, sok szempontból a legpiaristább az országban.


Jóként annyit lehet mondani, hogy tanulmányilag nem indít hátránnyal a későbbiekre nézve, amire szükséged lesz, azt nagyjából tudni is fogod.


Minden más szempontból inkább negatívan ítélem meg az iskolát, és nagyon nem értem azt a kultuszt, már-már rajongást, ami - főleg de nem kizárólag az öregdiákok részéről - körülveszi az intézményt. Marketingben nagyon jók, ez vitathatatlan, de valójában inkább rosszakat tudnék mondani a piarista gimnáziumról. Nem ajánlom senkinek.

2016. dec. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Bogi11 ***** válasza:
81%

Utolsó válaszoló, te mikor végeztél? És miért nem ajánlod?


Jó lenne, ha mostani piárosok is jelentkeznének..

2017. jan. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Jelenlegi piaristáknak nincs idejük neten lógni :)
2017. jan. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Bogi11 ***** válasza:
0%
utolsó... Azért jó lenne, ha válaszolna valaki, aki illetékes.:)
2017. jan. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok.

Mondjuk azt, hogy kb. egy évtizeddel később jártam oda, mint az #1.

Mi rossz benne? Némi összefogással egy enciklopédiányi anyagot össze lehetne hozni belőle.

Kikötöm, hogy a klasszikus piarról beszélek, ami már csak Budapesten van, talán ott is egyre kevésbé.

Röviden, tömören: a masszív álszentség és képmutatás, iszonyat - semmire alapozott egóval megspékelve.

Mindenki nem tudom mekkora királynak képzeli magát, csak mert oda jár. Ezt a hozzáállást a tanári kar is erősíti az iskola folytonos dicsőítésével. Pedig, így sok év elteltével végignézve az egykori iskolatársaimon szerintem sok emberre illik a senkiházi jelző. És sok olyan, máshonnan jött emberrel is találkoztam, aki a legmélyebb tiszteletemet kiérdemelte.

A diákokat és a szüleiket ismerve a "nagy az Isten állatkertje" kifejezés jut eszembe. Így hirtelen két tipikus példát mondanék:

Az első eset egy színházi előadáshoz kapcsolódik. Volt - valószínűleg most is van - lehetőség színházbérletet vásárolni az iskola és a "testvériskola" közös szervezésében. Egyszer az egyik színdarab egy kicsit közönségesebb volt. Semmi extra, csak pár vaskos poén. A világon az összes normális ember röhög rajta és kész. A piarban azonban ez nem így működik: több felháborodott szülő az előadás után, még aznap este(!) felhívta az igazgatót, aki másnap minden diákkal hazaküldött egy sajátkezűleg aláírt bocsánatkérő levelet. A másik dolog, hogy milyen motivációkkal iratják be a szülők a gyerekekiket a piarba. Konkrétan volt olyan is, akinél a gimnázium kiválasztásánál az volt a nagy reménye, hogy utána így a fia papnak megy. (Nem fogom tudni sose megérteni, hogy ha neki túl nagy áldozat lett volna a papi életformát bevállalni, akkor milyen alapon gondolja azt, hogy a gyerekének nem kellene, hogy az legyen. De lehet, hogy velem van a baj.)

A másik nagy baj a piarral, hogy - fiúgimnázium lévén - mindenre megtanít, csak az életben igazán fontos dolgokra nem. Nem azt mondom, hogy elveszi, de jelentősen lecsökkenti az esélyét annak, hogy normális kamaszkora legyen valakinek. Ennek köszönhető, hogy sok öregdiák 35 éves korára, a sokadik házasságának az összedőlése után teljesen kiégett lesz. Valami abszurd és számomra felfoghatatlan okból még köztük is nagy kultusza van a piarnak. Az #1 osztályfőnökénél is szerintem itt csúszott valami nagyon csúnyán félre, ami aztán persze görgette tovább, majd teljesen maga alá temette az illetőt. A "testvériskolával" közös programok tipikus esete a "rossz megoldás egy olyan problémára, aminek léteznie se szabadna" történetnek, de neki a maga idejében ennyi se adatott meg. ("Amíg a Schwarz az osztályfőnök, ti addig szoknyát nem láttok", emlékezett vissza.) Mindez nyilván nem könnyített az életén... a látványos alkoholizmus és a legendás durvaság meg a maguk nemében, ha azt

vesszük, csak a szenvedés tünetei.


Bocsánat, hosszú lett. Elég így?


Bár az állapotok gyorsan változnak, a pesti piar szerintem mindig többnyire a nem jó értelemben véve fura embereket (illetve az ilyenek gyerekeit) fogja vonzani, köztük néhány nagyon tehetséges emberrel, akikből bár nem hoz ki többet, mint amire amúgy is képesek lennének, de mégis jó kirakatpéldák lesznek, akik a kővetkező generációra is megalapozzák a hírnevet.

2017. jan. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
72%

Sziasztok most kezdtem a 6 osztàlyost!Nekem eddig nagyon bejön a papok nállunk nagyon jó fejek kellően viccesek az órán de ugyanannyira kemények is és bevágják az egyest ha kell(nem szaroznak)!Igazábol semmi kifogásom nincsen se a tanítással se semmivel! Bár néha fárasztó mert eléggé sokat kell tanulni azért hogy 5 ös legyél és így 7.ként nem a legkönnyebb mert nem àltalános iskolas szint hanem itt màr van gimnáziumi alapja az egésznek a tananyagunk sem ugyan az mint másoknak!A matek,fizika,kémia,töri,irodalom,nyelvtan nehèz sokat kell tanulni de meg lesz a gyümölcse! Csak ajánlani tudom az iskolát!sokat fogsz nevetni és tanulni!biztos vagyok benne hogy innenn akárhová be lehet kerülni mert ez egy kellően jó iskola akármelyik nagy hírű egyetemre!(persze ehez nagyon sokat kell tanulni és kitartónak kell lenni)

Csak ajánlani tudom!!!!

2017. jan. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

@9: "biztos vagyok benne hogy innenn akárhová be lehet kerülni mert ez egy kellően jó iskola akármelyik nagy hírű egyetemre!" - köszönjük kiválóan felmondtad az iskola marketingszövegét, mellesleg bemutattad azt, ami a #8 válaszban a semmire alapozott óriási egóról szól.


El kell, hogy keserítselek: ez nem így működik. Minden a Te rátermettségeden és a szorgalmadon múlik, a piar az egész történetben huszadrangú tényező. Ha nem kimondottan rossz iskolába jársz, akkor bármilyen irányba el tudsz indulni, amerre az utad visz, és viszonylag rövid idő után az lesz a fő tényező az előrehaladásodban, hogy mennyire vagy megszállott, rátermett és szorgalmas. Ha megtalálod azt, amit szívesen csinálsz, és hajlandó vagy a megfelelő mennyiségű energiát belefektetni, a siker szinte garantált. Egy rossz, problémás gyerekekkel telezsúfolt szakmunkásképző, vagy egy erősen humán beállítottságú gimnázium megnehezíti az életedet a későbbiekben, de egy bizonyos - nem is túl magas - szint felett konkrét előny nincs. Máshol is végeznek olyanok, akikből időre lesz orvos vagy mérnök (ami nagy szó), míg vannak olyan piarista öregdiákok is, akiket az egyetem azért rak ki, mert annyira nem teljesítenek.

2017. jan. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!