Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » -Ti hanyasra éretségiztetetek?...

-Ti hanyasra éretségiztetetek? -Diplomátok van-e? (esetleg) -megérte-e tanúlni? , -hanyas tanulók voltatok? Mi a munkátok?

Figyelt kérdés
Az érdekelne ,hogy van-e itt olyan aki nem annyira jó tanuló ,de sokra vitte/viszi.
2017. jan. 2. 23:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Eredetileg a kiírt kérdésekre akartam válaszolni, de én jó tanuló voltam, most vagyok egyetemista, de gondolom itt a magyarázó rész lenne a fontos, hogy nem jó tanuló is vitte-e sokra. A válasz: igen, vannak ilyenek. Én is ismerek olyat aki elég gyenge tanuló volt, szakközépben magyar, töri stb tárgyakkal bukdácsolt, reál tárgyak jobban mentek de az is 3-as,4-es. Aztán a végére összeszedte magát, annyira hogy nem lett olyan húdejó érettségije, de felvették egyetemre, most államvizsgázik mérnökinfós szakon, de már el tudott helyezkedni, jól keres. De olyan is van aki az asztalos szakmát tanulta ki, mert nem tudott volna tovább tanulni. Ért hozzá, nagyon ügyes, igényes a munkájára, szóval kap elég sok megrendelést, jól meg tud élni pedig nincs egyetemi végzettsége se.

Sajnos sok ellenpélda is van, aki le se érettségizett vagy műkörmös OKJ-ig jutott és most szalag mellett dolgozik.

De a jó érettségi se garancia, hogy valaki sokra viszi.

Jegyeken lehet javítani, rosszul sikerült érettségi esetén újra meg lehet próbálni bizonyos tárgyakból újra érettségizni, vagy egy jó szakmát kitanulni.

2017. jan. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy csomó olyan embert ismerek, akiknek még talán érettségijük sincs, de a Japán körútjukat a Karibi-szigeteken pihenik ki. A "titok" nyitja pl. egy jól menő vállalkozás (persze ahhoz kell józan paraszti ész + üzleti érzék + szerencse), anyuci-apuci pénze, gazdag férj, esetleg elment politikusnak (pedig buta, mint az anyaföld), vagy celeb lett (ez az extrém eset, ilyet szerencsére nem ismerek). Persze ha a "sokra viszi" alatt ezt érted. Ha nem, lehet normális, tisztességes munkája valakinek, amiből meg is tud élni, még ha nem is volt jó tanuló. Pl. milyen nagy szükség lenne jó asztaloskra, cipészekre, villanyszerelőkre, pékekre stb. Viszont a legrosszabb eset, ha lusta az illető, de jó képességű, mert akkor elpazarolta a képességét és sokszor későn jön rá, hogy de jó lett volna, ha tanulok, mert akkor mondjuk felvettek volna az egyetemre. Aztán persze lehet még felvételizni, újraérettségizni stb., de inkább akkor tanulj, amikor a tanulás a fő feladatod, ne akkor, amikor már dolgozni kéne. Egyébként sok szakra be lehet kerülni már hármasokkal is, csak akkor lehet, hogy kiszórnak az első két évben. Én ötösre érettségiztem, tanultam rendesen gimiben, most ezerszer könnyebb dolgom van, mint azoknak, akik 3-asokkal kerültek a szakra. Őket most szépen szórják kifelé, bukdácsolnak, nem értik az anyagot. Úgyhogy én már most érzem, hogy megérte tanulni középiskolában.(Ráadásul szeretem is azt, amit tanulok.) Az alapok hiánya egyébként főleg reál szakokon baj, ha magolósabb helyre mész, ott kevésbé. Ennek ellenére ismerek olyat, aki 3-as 4-es tanuló volt középsuliban, de másodszorra felvették az egyetemre, amit kitartó munkával el is végzett, ma pedig jól kereső, családos ember. (Nem politikus.. :D)
2017. jan. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!