Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nektek nem b*ssza a szemeteket...

Nektek nem b*ssza a szemeteket ez a "szakgimnázium" elnevezés? Miért jobb ez, mint a szakközépsikola?

Figyelt kérdés
2017. jan. 3. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Mert a gimnázium az gimnázium, a középiskola meg középiskola.
2017. jan. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értem minek kell módosítani, de engem a szakiskolából szakközépiskola jobban zavar. A középiskola eddig az volt ami érettségit adott, mehettél utána tovább egyetemre (ugyebár általános és egyetem között lévő iskola azért középiskola...). Akkor a szakiskolát ami alapjában csak egy szakmát ad miért hívnak most szakközépnek. Nekem ez jobban zavarja a szemem, meg a logikát. :D

Amúgy csak eléggé elterjedt hogy a gimi a legjobb, mindenki oda akart menni, akinek nem sikerült az került szakközépbe ami ugye "lejjebb van" a hiedelem szerint. A szakiskolák meg eléggé le voltak nézve, mert nem ad érettségit. Elméletileg ennek kapcsán nevezték át, hogy többen tanuljanak szakmát ésakkor máris mennyivel jobban hangzik hogy szakgimi, mert ugye ő mégis gimis csak szakmát is kap....Legalábbis ezt olvastam, tudja a fene ez már megint kinek érte meg valójában. Lényeges reformokat nem csinálnak az oktatási rendszerrel, de azért átnevezték, mert nyilván ez volt a legfontosabb :)

2017. jan. 4. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem értem minek kell módosítani, de engem a szakiskolából szakközépiskola jobban zavar. A középiskola eddig az volt ami érettségit adott, mehettél utána tovább egyetemre (ugyebár általános és egyetem között lévő iskola azért középiskola...). Akkor a szakiskolát ami alapjában csak egy szakmát ad miért hívnak most szakközépnek. Nekem ez jobban zavarja a szemem, meg a logikát. :D

Amúgy csak eléggé elterjedt hogy a gimi a legjobb, mindenki oda akart menni, akinek nem sikerült az került szakközépbe ami ugye "lejjebb van" a hiedelem szerint. A szakiskolák meg eléggé le voltak nézve, mert nem ad érettségit. Elméletileg ennek kapcsán nevezték át, hogy többen tanuljanak szakmát ésakkor máris mennyivel jobban hangzik hogy szakgimi, mert ugye ő mégis gimi csak szakmát is kap....Legalábbis ezt olvastam, tudja a fene ez már megint kinek érte meg valójában. Lényeges reformokat nem csinálnak az oktatási rendszerrel, de azért átnevezték, mert nyilván ez volt a legfontosabb :)

2017. jan. 4. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem értem minek kell módosítani, de engem a szakiskolából szakközépiskola jobban zavar. A középiskola eddig az volt ami érettségit adott, mehettél utána tovább egyetemre (ugyebár általános és egyetem között lévő iskola azért középiskola...). Akkor a szakiskolát ami alapjában csak egy szakmát ad miért hívnak most szakközépnek. Nekem ez jobban zavarja a szemem, meg a logikát. :D

Amúgy csak eléggé elterjedt hogy a gimi a legjobb, mindenki oda akart menni, akinek nem sikerült az került szakközépbe ami ugye "lejjebb van" a hiedelem szerint. A szakiskolák meg eléggé le voltak nézve, mert nem ad érettségit. Elméletileg ennek kapcsán nevezték át, hogy többen tanuljanak szakmát ésakkor máris mennyivel jobban hangzik hogy szakgimi, mert ugye ő mégis gimis csak szakmát is kap....Legalábbis ezt olvastam, tudja a fene ez már megint kinek érte meg valójában. Lényeges reformokat nem csinálnak az oktatási rendszerrel, de azért átnevezték, mert nyilván ez volt a legfontosabb :)

2017. jan. 4. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jééézusom nem tudom ezt hogy küldte el háromszor is, bocsánat, véletlen volt
2017. jan. 4. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!