Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy van a legkisebb esélye...

Hogy van a legkisebb esélye olyan tételt húzni, amit nem tudok (matematikailag)?

Figyelt kérdés

Való életből vett példa következik :D


Van 17 tétel, ebből 5-öt szeretnék elkerülni. A vizsga menete: bemegy egy vizsgázó, húz egy tételt, utána az már többet nem kerül vissza kihúzható tételek közé, az utána következő vizsgázók a maradék tételek közül húznak.


A kérdés: matematikailag mi az előnyösebb nekem:

A) Elsőnek megyek be (ekkor annak az esélye, hogy megfelelő tételt húzok 12/17 = 70%) .

B) később megyek és bízom abban, hogy az előttem lévők kihúzzák a számomra kedvezőtlen tételeket.

C) Közömbös a sorrend.


Arra hajlok hogy a B) nekem kedvezőtlenebb, hiszen az összes előttem húzó nagyobb valószínűséggel húz olyan tételt, amit én szeretnék és így nagyobb az esélye hogy sűrűsödnek a rosszak. Vélemény?



2017. jan. 4. 01:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Amikor elsőnek mentem be, hogy "áhh.. van a 27 tételből 4 amit nem tudok" mindig olyat húztam, amiről fogalmam sem volt. Vissza is adtam őket.

Amikor vártam míg 2-3 lefelel, akkor mindig olyat húztam, amit tudok.

Nekem olyan sosincs, hogy egy vizsgára mindent tudok, pár mindig kimarad. Úgyhogy én a B opciót javaslom. :D

De ez tökre szerencse kérdése...

2017. jan. 4. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 dq ***** válasza:

C), közömbös.


Viszont azzal lehet "trükközni", hogy ha véletlenül tudod hogy az elõtted bemenõk mikt kaptak, és, sok olyat megkaptak amit te nem akarsz akkor gyorsan bemész. (tehát figyeled az érvényben levõ tételeknél a "jó/rosz" arányt) Egyébként meg mondjuk legutoljára.


Ez a legrosszabb esetben is ugyanolyan jó, mint bármilyen más fix stratégia (mindig elsõnek, vagy, mindig utolsónak mész be). (nyilván sokan nem tudjátok ezt játszani, maximum 1 fõ.)

2017. jan. 4. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod, hogy az előtted lévők mit húztak, akkor mindegy.

Ugye ha első vagy: 12/17 = 0.705

ha második: 5/17 * 12/16 + 12/17 * 11/16 = 0.705

De ha tudod, hogy az első mumustételt húzott, akkor 12/16 = 0.75

Ha tudod, hogy nem húzott mumust, akkor 11/16 = 0.687

2017. jan. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!