Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol tudnám az érettségid...

Hol tudnám az érettségid megszerezni?

Figyelt kérdés
Van egy szakmám amit kitanultam,de azután nem mentem érettségire mert akkor azt gondoltam nincs rá szükségem,de most 21 évesen másképp látom.Eddig dolgoztam de nem nagyon van munka lehetőség,még tanulni szeretnék.Szeretném megcsinálni az érettségit,mert utána szeretnék felsőoktatásra menni.Hova menjek ez érdekében?
2017. jan. 10. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségim? A lakásomban. De nem adom!
2017. jan. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
A Kormanyhivatalba.
2017. jan. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarom összetörni az álmaidat, de ilyen "háttérrel" ne nagyon reménykedj felsőoktatásban... 21 éves vagy, szakmunkásképzőbe jártál, azóta évek óta nem ültél iskolapadban. A legtöbb, amit ebből reálisan ki tudsz hozni, az egy érettségi, nyelvvizsga, meg a szakmában további fejlődés.
2017. jan. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Jelentkezz a kormányhivatalnál. A mostani érettségi és felvételi időszakra február 15-ig lehet jelentkezni. oktatas.hu-n mindent megtalálsz, a 2017-es általános felvétli eljárás tájékoztatója pedig fent van felvin.
2017. jan. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass arra, aki azt mondja, nem vagy képes rá!

Viszont amíg nincs meg a 12 osztályod, addig nem jelentkezhetsz érettségire:(

Keress a közelben egy felnőttgimnáziumot, ahol akár távoktatás keretében elvégezheted a még hiányzó osztályokat (szakmunkás végzettséggel ez általában azt szokta jelenteni, hogy 10. osztályban kezdhetsz). Ez egyben felkészít az érettségire is.

2017. jan. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ugyan miért ne tudnék többet kihozni érettséginél meg egy nyelvizsgánál kedves válaszoló?Nem én vagyok az egyedüli,aki később jön rá, hogy szüksége van érettségire meg szeretne tanulni főiskolán..Egyik barátnőm egy példakép nekem, mert ő is hasonló helyzetben volt mint én most.Később érettségizett le, most meg főiskolán tanul.
2017. jan. 10. 18:02
 7/13 anonim ***** válasza:
24%
6: Kivételek mindig mindenhol akadnak, de azért jó ha tudod, hogy a legjobb gimnáziumok jó tanulói is sokszor kibuknak az egyetemről, mert nem bírják azt a tempót, ami ott kell. Feltételezem, elsősorban azért mentél anno szakmunkásba tanulni, mert a gimnázium vagy szakközép nem tűnt reálisnak. Ennek fényében írtam, amit.
2017. jan. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaj hagyjuk már, ha odamegy és nem bírja, mi is történt? Szerzett egy érettségit és egy csomó tapasztalatot, minddel az elhelyezkedési esélyeit és a saját magába vetett bizalmát növelte. Egyébként akármiért kerülhetett valaki tizennégy évesen valahova. Gimnáziumba se csak az elit emberek járnak, sőt, jó gimnáziumokban is vannak baromi buta emberek. Kár kasztrendszert csinálni abból, hogy ki hol tanult.

Ha amúgy is kibukik, tök mindegy lesz mindenkinek, hogy te megmondtad-e vagy sem, mert ő maga ettől még megpróbálja, és ki fog derülni. Drukkolok neki, hogy ügyesen helyt álljon.

2017. jan. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8: "Jaj hagyjuk már, ha odamegy és nem bírja, mi is történt?"


Az általad leírtakon túl elvesztegetett pénzt, időt, energiát és lehetőségeket. Persze 21 évesen még van idő ezekre, de egy ilyen kudarc inkább az ember magába vetett bizalmát ingatja meg, nem növeli. Persze ha az esti gimiben kitűnő lesz, meg emelt szinten 90% felett érettségizik az adott szakon fontos tárgyból, akkor szerintem is bűn kihagyni. Viszont a vakon biztatásnál hasznosabb, ha már most szembesül azzal, milyen szintnek kell megfelelni 2-3 év múlva.

2017. jan. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, érettségizni muszáj, ha normális állást akar találni, ergo egy jó befektetés, a felsőoktatás komoly motiváló erő, arról nem is beszélve, hogy nem csak egyféle felsőoktatás létezik, van könnyebben és nehezebben elvégezhető szak. Mindenkinek a saját joga eldönteni, hogy az idejét vesztegeti-e felsőoktatással vagy sem, nen a tiéd, a kérdező pedig úgy tűnik, ebbe az irányba tesz lépéseket, vagy sikerül neki vagy sem. Ezzel mind így vagyunk.

Viszont minden elpazarolt időnél és ablakon kidobott pénznél rosszabb, amikor leírják az embert.

2017. jan. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!