Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen is kell testnevelésr...

Egyetemen is kell testnevelésre járni!?

Figyelt kérdés

Sorra olvasom hogy állítólag van. Miért kell?

Elég volt az közep iskolát végig szenvednem idegileg. Nem nem azért mert mozogni kell. EGYEDÜL,OTTHON, SAJAT AKARATBOL,SZABADON VALASZTOTT IDŐBEN, GYAKORLOTTAKAL edzek otthon. Futok, angol spargat gyakorlok, gimnasztikazom...

Ki az a hulye aki kitalálta az egyetemi tesit?😫😡😭 idén komolyan számolom vissza a tesi órákat hogy mennyi van vissza. Eddig nyugodtam voltam h na végre nem kell közönség elott, emberekkel eggyutt mozogni, atoltozni, uszni, végig attol rettegnem hogy ne engem vallaszon a tanár, maradjak par nélkül, vagy csak szimplán előre kerülni a sorban es mindenki a hatam mögött

Igy előre görcsölők, rettegek az uj emberektől egyetemen, nem hogy meg ez. Újabb álmatlan éjszakák varnak az aggódás miatt. Nem elég a holnapi meg a többi miatt aggódnom?szerdánként uszasom van jozepiskolaban, de előtte való hétvégén, napokban is felek, nem alszom, sirnek...

Es levelezőn lenne esetleg tesi?!


2017. jan. 10. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Egyetemen senki nem nevet ki, ne aggódj..oda felnőtt emberek járnak.
2017. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, levelezőn nincs tesi, de nehogy emiatt mondj le nappaliról!

Tényleg van tesi. De általában sokféle lehetőséget biztosítanak a teljesítésére: mi pl. többféle sportág közül választhattunk, lehetett menni akár egyedül konditerembe is, de olyat is hallottam, ahol különböző, egyetemi szervezésű dolgokat is beszámítanak, pl. táncórák vagy hasonlók.

A tanárok is sokkal lazábbak. Mi pl. még a bemelegítést is önállóan csinálhattuk, utána meg önállóan ment a választott csapatsport. Lényegében a tanár csak azt nézte, hogy ne ücsörögjünk és beszélgessünk, hanem tényleg mozogjunk, de a saját ütemünkben.

Amúgy egyetemfüggő, hány félévet kell teljesíteni, általában 2-3 félévet. DE! Egy félév általában nem több, mint 10 alkalom. Szóval egyáltalán nem olyan, mint a gimiben.

2017. jan. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából szaktól függ. Nekünk jogon nincs kötelező testnevelés.
2017. jan. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Levelező tagozaton valóban nem kell tesizni, de ne ez legyen a döntésed alapja, hogy nappalira vagy levelezőre mész-e. Az egyetemi testnevelés köszönőviszonyban sincs a középiskolaival, emiatt nincs okod aggodalomra. Senki nem fog kinevetni, mert nem fogják figyelni, hogy te mit csinálsz, mindenki saját magával lesz elfoglalva. Arról nem is beszélve, hogy te választhatod ki, milyen sportot szeretnél űzni. Nyilván ez egyetemfüggő, de például nálunk kb. 30-féle tesikurzus van, a különböző labdajátékoktól kezdve a gimnasztikán át a kocogásig minden megtalálható. Van például gyógytorna, vagy képességfejlesztés is, amik kifejezetten azoknak szólnak, akiknek esetleg nehezebben megy a testmozgás. Biztos vagyok benne, hogy te is meg fogod találni azt, ami kedvedre való.
2017. jan. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
ELTE-n nincs kötelező tesi.
2017. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

BGE-n van kötelező tesi, de viszonylag sok lehetőség. Van a tipikus kondi, ez ami olyan, mint a gimis tesi, de nagyrészt akinek van kedve játszik, akinek nincs az mást csinál, de a tanár nem mondja meg, hogy most akkor párosával csináljátok a felüléseket:D

Ezenkívül vannak az érdekesebbek, turisztika (félévente elmész 3x túrázni a csoporttal kb 2-3 órában, ez a legjobb), van frizbi, sítábor, úszás, talán még golf is, persze a sítábor pl külön fizetős.

Csak emiatt nehogy lemondj a nappali képzésről, egyetemen te magad rakod össze az órarended, így nem is muszáj rögtön az első félévben tesit felvenni, aztán majd szaktársaktól érdeklődhetsz, hogy melyik milyen, na meg ott van az is, hogy van, ahol alapból tesi sincs. (Ahol van, ott pedig általában 2 félév, ami azért gyorsan eltelik.)

2017. jan. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!