Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Iskolások, milyen módszerekkel...

Iskolások, milyen módszerekkel figyelnétek oda a szexuális felvilágosításra?

Figyelt kérdés
Sajnos sokszor tapasztalom hogy az iskolai szexuális felvilágosításokon a tanulók nevetgélnek, egymással beszélgetnek, telefonoznak, mikor egy komoly témáról van szó, hiszen egyre több tizenéves esik teherbe. Milyen helyzetet tudnátok elképzelni, amikor odafigyeltek és meghallgatjátok a felvilágosítást? Esetleg egyenként kellene négyszemközt, hogy a kérdéseiteket felmerjétek tenni, vagy névtelenül lehetne kérdezni papíron? Kérem, tényleg csak iskolások válaszoljanak, felnőttként máshogy hathat a téma.
2017. jan. 12. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Sztem a csapból is ez folyik már mindenki kivűlről fújja most el mondod nekik hogy s mint vannak a dolgok...

Azzal meg nem lehet mit tenni aki hagyja magát teherbe ejteni nem arról van szó hogy nem tudta hanem hogy nem gondolt bele.

EGY ISKOLÁS DIÁK :D

2017. jan. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyre többen fordulnak meg a rendelőmben, 13-16 év közötti terhes lányok, a szülőkkel, amikor négyszemközt beszélek a gyermekkel, azt mondják ők nem tudták hogy védekezni kell. Ilyenkor megy a szülő és veri az asztalt az iskolában hogy mit mondtak a gyermekének a felvilágosításon. Akkor azt mondod, megértitek a felvilágosítást, csak vannak tényleg ennyire felelőtlen fiatalok? Nem a mi hibánk, aki felel a felvilágosításért?
2017. jan. 12. 19:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Névtelenül persze
2017. jan. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is névtelenül kéne a kérdésfeltevést. Szerintem egyébként azért nevedgélnek közben, mert zavarban vannak a témától (legalábbis én így éreztem). Jó megoldás lenne, ha kisebb csoportokban lenne tartva a felvilágosítás, ahol megválaszolásra kerülnek a névtelen kérdések. Illetve interaktívvá kéne tenni, például közösen megvitatni olyan fontos kérdéseket mint az abortusz vagy a védekezés. A diák jobban odafigyel és megjegyzi a dolgokat, ha be van avatva és meghallhatják a véleményét. Az óvszer felhúzást is lehetne gyakorolni pl banánon. A legfontosabb, hogy a diákok úgy érezzék, hogy közük van a témához, róluk szól, és hogy nagyon fontos megérteniük.
2017. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
* nevetgélnek
2017. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, sokat segítettél, remélem hatásosak lesznek ezek a módszerek.
2017. jan. 12. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!