Szeged vagy Kecskemét?

Figyelt kérdés
Vidékfejlesztési agrármérnöki (bsc)

2017. jan. 14. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Egyértelműen SZEGED!!
2017. jan. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért?
2017. jan. 16. 13:59
 3/10 anonim ***** válasza:

Mert Kecskemét egy baromi unalmas város a barátaim véleményéből leszűrve.

Szeged meg ennek a szöges ellentéte.

Az hogy a Szegedi Egyetem mennyivel színvonalasabb,arról meg ne is beszéljünk.

(Nem a Pallasz Athéné Egyetem ellen beszélek,de azért ismerjük be..)

2017. jan. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Unalmasnak unalmas , de ha valaki közel lakik hozzá akkor miért fizessen havi 40-50ezret a megélhetésért pl Szegeden ?
2017. jan. 16. 19:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Végülis csak a jövőd függ tőle.


Én 150 kilométerre lakok Szegedtől és havi 25-30-ból bőven kijövök.Nem muszáj albérletben lakni :D


De ha 10 kilométerre laksz Kecskeméttől akkor lehet optimálisabb.De mivel a kérdésedben ezt nem tüntetted fel,így nem tudhattam.


Amúgy miért nem akarsz sima agrárménökit?Ez a vidékfejlesztési agrármérnöki szerintem egy olyan szak,hogy picit mindenből tanulsz,de a végén meg nem tanulsz semmit és most nem ellened szeretnék beszélni,de ha van affinitásod a dolgokhoz,akkor tényleg jobban járnál egy agrármérnökivel.

2017. jan. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként sokat számít hogy hol szerzi meg a diplomát az ember??
2017. jan. 16. 19:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos szakoknál nagyon is. :)


Csak igazából arról nincs fogalmam,hogy ez a szak mennyire piacképes.

Mert ha a szak nem piacképes,akkor tanulhatod akárhol..

Sajnos nem tudom hogy mire lehet menni egy ilyen diplomával.Én végzős programtervező informatikus vagyok,de ha gondolod meg kérdezek egy-két embert a kollégiumban,hát ha vannak ilyen szakos ismerőseik.(Én még mindig a sima agrármérnökit ajánlom,de annak is csak kb. akkor van értelme,ha valami kutató akarsz lenni,vagy ha több tíz hektár földed van.)

Nekem a bátyám agrármérnök és növényorvos,de tudatosan erre a pályára készült,mert nagyon sok földünk van.Mondjuk még a mai napig nem értem mi értelme volt hat évig szenvedni a diplomával :D

2017. jan. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha kicsit több rálátásom is lenne erre a szakra :)
2017. jan. 16. 21:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden téren Szeged jobb, de ha ennyire számít a plusz költség akkor nincs értelme a kérdésnek. Ha egyetemista életet szeretnél, normális iskolát és szép várost Szeged.


A szakot én is átgondolnám még egyszer. Ha valami piacképeset szeretnél akkor gépészmérnök vagy talán élelmiszermérnök. A gva csak épp, hogy különb a műszaki menedzsernél, de egyik sem piacképes.

2017. jan. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előbb csak a mérnöki kart nézve mondtam a szakokat.
2017. jan. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!